Radnici se na Jižním Městě II podařilo najít novou vhodnou lokalitu pro psí hřiště…

Důvodem pro přesun psího hřiště plánovaného původně na úpatí vrchu Chodová byl nesouhlas místních občanů, vyjádřený mj. i peticí. Hlavní příčinou nesouhlasu přitom byla obava, že hřiště zmenší plochu kopce, kterou mohou děti při sněhové nadílce využívat k sáňkování a bobování. Rada MČ Praha 11 proto přijala návrh místostarosty pro životní prostředí Mgr. Jakuba Lepše (TOP 09-STAN) nalézt pro hřiště jiné umístění.

Z řady návrhů pozemků připadajících v úvahu, které vzešly jak z úřadu městské části, tak e-mailů či sociálních sítí, zbyl po důkladném prověření nakonec jen jeden „finalista“. U všech ostatních lokalit existovala nějaká zásadní překážka bránící realizaci hřiště: problém byl zejména v podzemním vedení inženýrských sítí, velkém množství stávajících stromů nebo odmítavé odpovědi ze strany ČEPs, co se týče pozemků pod vedením velmi vysokého napětí. Některé z navrhovaných pozemků zase bohužel nejsou ve svěřené správě městské části, tudíž s nimi nemůžeme nakládat.

„Zvolený pozemek se nachází mezi ulicí U Kunratického lesa a MŠ Hroncova. Od školky je oddělen plotem a širokým pásem zeleně uvnitř areálu školky, taktéž směrem k ulici se nachází hustá zeleň. Jihovýchodní hranu pozemku děti v zimě využívají jako krátkou sáňkovací dráhu a tato možnost jim bez jakéhokoliv omezení i nadále zůstane. Zvolená lokalita má navíc tu výhodu, že se v blízkosti nenachází žádné obytné domy, a proto provoz hřiště nemůže nikoho vyrušovat,“ dodává Lepš.

Zdroj: Praha 11

Na rozdíl od druhého psího hřiště, které je nyní budováno na rohu ulic Opatovská a Výstavní na Hájích, zůstanou zdejší agility prvky přinejmenším prozatím neoplocené, a to z důvodu omezení vyplývajících z územního plánu. 

Zdroj: Praha 11

Čtyřnozí návštěvníci se mohou těšit na skokové překážky, houpačku, tunel, slalom s 12 tyčemi a kladinu. Součástí instalace budou také lavičky, odpadkové koše a informační cedule.Doufáme, že se neobjeví žádné nečekané komplikace a hřiště tak bude dokončeno a otevřeno ještě do poloviny března, to samé platí i o zmiňovaném druhém psím hřišti na Hájích.

Autor: Redakce, Praha 11, ČR, 7.3.2021

Zdroj:

https://www.praha11.cz/cs/media/aktuality/aktuality-z-prahy-11/nova-lokalita-pro-psi-hriste-na-jiznim-meste-ii.html