Program 9. jednání Rady HMP, které se koná dnes 8.3.2021…

Pražští radní dnes projednají ponechání dotací městským částem, které nestihly vyčerpat. Celkem jde o 2,88 miliardy korun. Na programu jednání je také návrh rámcové smlouvy na vývoj a rozvoj Portálu Pražana, dotace na projekty k prevenci kriminality nebo postup při tvorbě majetkové koncepce města. Radní projednají finanční dar Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, Nadačnímu fondu Pink Bubble a Klubu svobodných matek.

Z dotací z loňska přenechá město radnicím dohromady zhruba 1,57 miliardy z celkových asi dvou miliard korun. Většinu tvoří investiční dotace. Další peníze, které město radnicím ponechá, jsou nevyčerpané částky z roku 2019 a rovněž dotace přidělené v listopadu 2020.

Na podporu projektů prevence kriminality rozdělí město zhruba 16,5 milionu korun. Peníze půjdou na 71 projektů týkající se například pomoci obětem trestné činnosti nebo boje proti recidivě.

Majetek hlavního města není spravován a evidován jednotně, nebyl dosud přesně definován, lokalizován a kategorizován. To má změnit právě chystaná majetková koncepce.

Program zde:

https://www.praha.eu/public/c0/d0/fb/3253140_1143911_Prg_9_Rada_2021.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 8.3.2021

Psali jsme zde: