Zastupitelka na Praze 4, Klára Cingrošová vyvolala „pozdvižení“ na zasedání zastupitelstva…

To, se po dvou hodinách včera rozešlo, protože se neshodlo na programu schůze. Problémem byla právě zastupitelka Klára Cingrošová a to proto, že se stala členkou SPD. Koalice ANO – ODS – TOP 09, která Prahu 4 vede, se tak stala na jejím hlase závislou. Vede v zastupitelstvu právě pouze o jeden hlas. Koalice má v 45členném zastupitelstvu těsnou většinu 23 hlasů. To však v TOP 09 vyvolalo nevoli, stejně tak jako u opozice složené z Pirátů, Prahy 4 sobě (Zelení & nezávislí) a Společně pro Prahu 4 (STAN & KDU-ČSL). Cingrošová byla v roce 2018 zvolena za ODS. Z té loni vystoupila a dosud byla členkou zastupitelského klubu ODS jako nezávislá. V uplynulých týdnech vstoupila do SPD…

Zastupitelstvo se včera v podstatě rozpadlo a nedohodlo se na programu a po dvou hodinách skončilo. Důvodem jste byla Vy. Co si o tom myslíte? 

Klára Cingrošová:

To, že jsem byla označena za “důvod”, bylo spíš tím, že jsem se zrovna hodila. Klasická politická práce, kterou vidíme na každém zastupku. Teď to prostě “ulítlo” i u nás v koalici. Kdybychom byli bývávali tušili, tak bychom do toho prostě nešli…

Zdroj: Facebook Klára Cingrošová, Zdeněk Lux

Vše způsobil váš přechod z ODS do SPD, která je regulérní stranou. Stala jste se jazýčkem na vahách, z hlediska udržení stávající koalice. Hodláte teď prosazovat nějáké věci z programu SPD?

Klára Cingrošová:

SPD je parlamentní stranou zvolenou v demokratických volbách. Nechápu proto všechny nastalé útoky. Už jsem několikát vysvětlovala, že nemám problém s komunální politikou současného klubu ODS a programovým směřováním současné koalice na P4. Můj problém je ve směřování celostátní politiky ODS. Já jsem tělem a duší klausovec (VKst, aby bylo jasno), tímhle směrem jde teď prostě víc SPD, než ODS. Koalice SPOLU je pro mě naprostým zděšením, ale vznikla, když už jsem z ODS vloni po nezaplacení členských příspěvků nebyla.

ODS tvrdí, že váš přechod do jiné strany respektuje, TOP 09 a opozice protestují, přitom jste byla demokraticky zvolená, jak to vnímáte?

Klára Cingrošová:

V klubu ODS nějaký zásadní problém nevidím. Jsme rozumní lidé, jde nám o prosperitu naší městské části. Topka dneska překvapila, abych byla upřímná, a vím, že nejen mě. Ani nezdvihli včas výstražný prstík. Opozice protestuje, protože to je její opoziční práce. Naprosto v pořádku.

Zdroj: Facebook Klára Cingrošová, Zdeněk Lux

Co si myslíte o současné politice v Praze, jak na Praze 4 a celkově na magistrátu?

Klára Cingrošová:

Bývávávaly v Praze časy, kde byla schopna vyhrát i tenisová raketa Václava Klause. Klasika…Ty časy jsou pryč, nenávratně. Ale byly krásné. Od dob, kdy ji jeden nejmenovaný primátor ODS předal na stříbrném podnose nejmenované náplavě zrovna z TOP09, Praha to vede od deseti k pěti. Je trýznivé sledovat, jak nám tu naši Prahu aktivističtí šílenci drtí. Je mi z toho smutno. Program koalice na P4 je dobrý a vyvážený, však jsem podepsána pod koaliční smlouvou. Souhlasím s ním a hodlám ho rozumně dodržovat bez ohledu na to, kde se zrovna budu nacházet. V koalici, mimo koalici, v klubu ODS a nebo na “volné noze”. Mandát si v každém případě podržím.

Hodláte kandidovat třebas do sněmovny v Praze za SPD?

Klára Cingrošová:

Jsem v SPD kandrdas, ani tahle “chvilka slávy” mě na žádný obláček nevynese. Pro mě je teď nejdůležitější velmi adresný a velmi transparentní komunál. O ten velmi stojím. Nic víc, nic míň.

Děkujeme za rozhovor…

Autor: Redakce, Praha, ČR, 11.3.2021

Zdroj:

https://www.praha4.cz/Zastupitelstvo-mestske-casti