O tomto víkendu metro nepojede v úseku Skalka – Depo Hostivař…

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v modernizaci zabezpečovacích zařízení v metru, o tomto víkendu přijde na řadu elektronické stavědlo ve stanici Depo Hostivař, které pochází z roku 2004 a v provozu sloužilo bezmála 17 let. Proto bude po celý tento víkend, tj. 13. – 14. března 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince A v úseku Skalka – Depo Hostivař. DPP během výluky zavede náhradní autobusovou dopravu XA. Metro v daném úseku bude opět v provozu od pondělí 15. března 2021.

Elektronické stavědlo ve stanici Depo Hostivař je třetí nejstarší, které DPP svého času v metru instaloval. Je pouze o pár měsíců mladší než to ve stanici metra Ládví, které DPP zmodernizoval loni v červenci. Historicky nejstarší elektronické zabezpečovací zařízení zmodernizoval DPP ve stanici Nádraží Holešovice přesně před měsícem a letos v červnu chystá to samé také ve stanici Letňany. Náklady na modernizaci elektronického stavědla činí zhruba 2 miliony Kč.

Zdroj: DPP

Dopravní opatření

Z důvodu rekonstrukce zabezpečovacího zařízení je od soboty 13. března 2021 od zahájení provozu do neděle 14. března 2021 do ukončení provozu obousměrně přerušen provoz metra na lince A mezi stanicemi Skalka – Depo Hostivař.

Náhradní autobusová doprava

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XA v trase Skalka – Černokostelecká – Depo Hostivař.

Zastávky linky XA

Skalka – nástupní – v ulici Na Padesátém, v zastávce autobusové linky 175 směr Florenc Černokostelecká – v ulici Černokostelecká, v zastávce autobusové linky 909 směr Sídliště RohožníkDepo Hostivař – v autobusovém obratišti, ve výstupní zastávce autobusůČernokostelecká – v ulici Černokostelecká, v zastávce autobusové linky 909 směr SuchdolSkalka – výstupní – v ulici Na Padesátém, ve výstupní zastávce autobusů

Změny v provozu tramvají

Linka 7 je ve směru z centra prodloužena ze zastávky Černokostelecká přes zastávku Depo Hostivař do obratiště Ústřední dílny DP.

K akci připravujeme následující informační opatření:

informační letáky v několika typech (celkem cca 3 000ks)v informačních vitrínách ve stanicích metra a na zastávkách povrchové dopravy v dotčené oblastiv informačních centrech DPod 11. března každých 15 minut hlášení ve všech stanicích metra v českém a anglickém jazyce (hlásí se i během výluky)po dobu výluky hlášení na dotčených linkách povrchové dopravyve čtvrtek 11. března upozornění a informace o výluce v deníku Metroinformace o výluce v elektronických informačních panelech ve stanicích metrav době výluky na konkrétních místech určení cca 10 informačních tabulí se základními informacemi v češtině i angličtině.

Autor: Redakce, DPP, Praha, ČR, 11.3.2021

Zdroj:

https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media/tiskove-zpravy/detail/278_1340-dpp-zmodernizuje-zabezpecovaci-zarizeni-ve-stanici-depo-hostivar-o-tomto-vikendu-metro-nepojede-v-useku-skalka-depo-hostivar