Rozhovor s nezařazeným poslancem Lubomírem Volným…

Minulou neděli vaši demonstraci v Praze ukončila policie předčasně a vás osobně zatkla, po třech hodinách vás pustila. Co si o tom, že namísto řešení krize, přicházejí jen neustále restrikce, zákazy a zastrašování ze strany vlády a ministerstva vnitra myslíte?

Lubomír Volný:

No nemyslím si o tom nic dobrého. Podle mne je to součástí globálního plánu na Velký reset, které naše vláda plní. Cílem naší vlády je dosáhnout absolutního zmaru a zoufalství. Nedivil bych se, kdyby tato vláda směřovala i ke zmaření voleb v říjnu tohoto roku.

Stal jste se mediálně známým, díky „Flákanci“ ve sněmovně. Na základě toho jste jako nezařazený poslanec rozjel i aktivity, kdy jste založil Volný blok a spojil jste se, se stranou Česká Suverenita, co si od toho slibujete? Myslíte, že máte šanci projít v letošních sněmovních volbách ?

Lubomír Volný:

Je poměrně typické, že muselo dojít k „Flákanci“, aby si nás mainstreamová média vůbec všimla. Poklidné navrhování změny přístupu ke krizi s nadhledem ignorovala. VOLNÝ blok není nově založená strana, vznikl přejmenováním České suverenity a slibuji si od toho sjednocení vlatenecké a národovecké scény v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Více než šanci, my máme POVINNOST uspět, podpora je masová a půjde jen o to nezklamat naše sympatizanty.

Je nějáký rozdíl, když děláte demonstraci v Praze a nebo v jiném menším městě? Chová se tam policie, ale i místní úřady jinak?

Lubomír Volný:

Prozatím mám zkušenosti pouze z Písku a myslím, že tam ani nezasahovali místní policisté. Spíše bylo evidentní, na které demonstraci se policie snaží aktivně vyvolat konflikt, a to bylo jednoznačně v Praze.

Jaké vidíte skutečnosti v celostátní, pražské nebo i ostravské politice? Jaké jsou v tom rozdíly a co je spojuje nejen díky covidu?

Lubomír Volný:

Moje zásadní zkušenost z politiky obecně je praktická neexistence vlády a opozice z politických důvodů. U nás dnes jak na celostátní, tak na krajské i komunální úrovni, existují pouze koalice a opozice ekonomické.

Protože jste poslancem, pracujete v Praze. Co je vám na Praze sympatické? Máte v ní nějáké oblíbené místo?

Lubomír Volný:

Musím se přiznat, že Praha je pro mne jako továrna, do které jezdíte za prací a ze které spěcháte domů. Moc jsem z ní nepoznal a docela mě to mrzí.

Děkujeme za rozhovor.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 13.3.2021

Video zde:

Info/zdroj:

https://volnyblok.cz/