Dvacetikoruna ta není tak veliká, aby rozházela žižkovskýho Pepíka…

Zpívalo se v pražském kabaretu Červená sedma, za monarchie a první republiky. Dnes to platí dvojnásob. Nicméně, pokud jde o větší peníz, notabene vydělaný v současné době a hlavně díky ní, jde zjevně všechno stranou. 

„Firma pirátského místostarosty Prahy 3 dodala či stále dodává roušky, respirátory či rukavice i úřadům, kde se Piráti podílejí na vládnutí.“ 

Dle serveru Hlídač státu firma uspěla v 18 veřejných zakázkách, celkem získala loni a zkraje letošního roku 50 smluv za 161 milionů korun. Zdravotnické pomůcky dodává nejen výše zmíněným úřadům, ale i několika pražským nemocnicím nebo České poště.

„Pokouším se být transparentní, není se za co stydět. Produkty jsou kvalitní, soutěží se na cenu,“ řekl Seznam Zprávám místostarosta Praha 3 Štěpán Štrébl. 

Zastupitel ZHMP, za ANO Patrik Nacher, k tomu napsal toto:

Pikantní na tom je, že na sociálních sitích místostarosta Štrébl uklidňuje občany, že musí ještě vydržet, například matku samoživitelku, která s ním o svojí situaci v koronakrizi diskutovala. 

Vzhledem k tomu, že Piráti představují svoji stranu jako transparentní a jako bojovnici proti korupci, je celá situace o to zajímavější. Štrébl pracoval jako volební manažer Pirátů. Stál například za známým pirátským autobusem s heslem Pusťte nás na ně!

Předseda Pirátů Ivan Bartoš k celé věci řekl, že Piráti: „Dlouhodobě se snaží vyhnout soutěžím v obcích, kde jsou v samosprávě Piráti –, a i když vyhrál ve veřejném výběrovém řízení, podnikla tato firma veškeré kroky, aby se již taková věc neopakovala.“ Štrébl se mezitím již vzdal jednatelství ve firmě. 

Jak vidno, ani „křišťálově čistým Pirátům“, se nevyhýbá touha „vydělat“ na veřejných zakázkách. Stejně tak, jako přidělování dotací na akce, kde si pak udělají předvolební kampaň…

Psali jsme zde:

Autor: Redakce, Hlidacstatu.cz, Zizkovskelisty.cz, SeznamZpravy.cz, Praha 3, ČR, 15.3.2021

Zdroj:

http://www.zizkovskelisty.cz/uvodni-strana/mistostarosta-ktery-zbohatnul-na-koronaviru-pou?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/firma-piratskeho-politika-dodava-rousky-i-uradum-kde-vladnou-spolustranici-146913