Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 15.3.2021:

Praha koupí za 36,4 mil. Kč další pozemky na vrchu Vidoule
Pražský magistrát chce koupit za zhruba 36,4 milionu Kč další pozemky na vrchu Vidoule v Praze 5, které město postupně skupuje od soukromých vlastníků. Praha 5 tam chce vybudovat volnočasový areál. Nákup schválili radní města, ještě však o něm budou hlasovat zastupitelé. Podle schváleného dokumentu dosud město na vrchu koupilo pozemky o rozloze 168.000 metrů čtverečních a zaplatilo za ně 287 milionů korun.

Praha plánuje prodloužit nájem centru Naděje U Bulhara
Pražský magistrát plánuje i přes kritiku Prahy 1 prodloužit nájem dennímu centru pro lidi bez domova organizace Naděje vedle křižovatky U Bulhara. Novinářům to dnes řekla radní Prahy pro sociální oblast Milena Johnová (Praha Sobě). Vedení Prahy 1 minulý týden vyzvalo, aby magistrát nájem neprodlužoval, centrum podle něj v roce 2007 vzniklo jako provizorní řešení. Johnová požadavek označila za krajně nešťastný.

Vedení Prahy upraví způsob rozdělování dotací radnicím
Vedení hlavního města upraví způsob rozdělování dotací městským částem a jejich využití. Důvodem je, aby radnicím nezůstávaly na účtech nevyužité peníze, které nestíhají utratit. Na dnešním jednání magistrátního finančního výboru to řekli náměstek primátora Pavel Vyhnánek (Praha Sobě) a předseda výboru Radek Vondra. Výbor souhlasil s ponecháním již dříve přidělených investičních dotací městským částem v souhrnné výši 2,88 miliardy korun.

PVS loni dala do vodohospodářské infrastruktury 2,49 miliardy Kč
Pražská městská firma Pražská vodohospodářská společnost (PVS) loni investovala do vodohospodářské infrastruktury zhruba 2,49 miliardy korun, což je podle výroční zprávy PVS o asi 365 milionů meziročně více. Zároveň to je 99,72 procenta z celkových finančních zdrojů na investice. Vyplývá to z informativního dokumentu, který projednali pražští radní. PVS má na starosti infrastrukturu, jež pronajímá Pražským vodovodům a kanalizacím (PVK), které distribuují v hlavním městě vodu.

Praha příští týden zahájí provoz svého velkého očkovacího centra
Praha plánuje příští týden zahájit testovací provoz velkokapacitního očkovacího místa v Kongresovém centru. Radní Milena Johnová (Praha Sobě) řekla po jednání městské rady novinářům, že první týden má centrum fungovat s kapacitou 200 očkovaných denně. Poté by měla vzrůst na 1000 lidí za den. Centrum by mělo využívat vakcíny Pfizer/BioNTech, protože podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) jich v metropoli velké množství leží ladem. Tyto vakcíny distribuuje stát.

Obyvatele v Praze čeká letos 43 významných dopravních omezení
Obyvatele v Praze čeká v letošním roce 43 významných oprav či událostí, které způsobí dopravní omezení. Opravy jsou naplánovány na severojižní magistrále nebo v Seifertově či na Plzeňské ulici. Opravy jsou plánovány také v metru a rekonstruovány budou vybrané tramvajové tratě. Dopravu ovlivní také sportovní či kulturní akce, u nich ale bude jejich konání odvislé od epidemiologické situace v souvislosti s onemocněním covid-19. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Podrobné informace jsou na webu www.opravujeme.to.

Pražský rybník Sukov v Újezdě se dočká odbahnění a opravy
Pražský rybník Sukov v Újezdě na jihovýchodě metropole se dočká obnovy. Rybník bude odbahněn a opraveny budou také jeho stavební části. Oprava se uskuteční letos, stavební povolení bylo vydáno na konci loňského roku. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Sukov je tzv. průtočný rybník, který je napájen Sukovským potokem.

Praha zpřísní udělování výjimek pro vjezd autobusů do centra
Pražský magistrát zavede pravidla, která zpřísní udělování výjimek pro vjezd autobusů do historického centra metropole. Autobusy mají do oblasti zhruba kopírující Pražskou památkovou rezervaci zákaz vjezdu od roku 1999, existují však stovky dlouhodobých a krátkodobých výjimek, pro jejichž udělování dosud úřednicí neměli jasná pravidla.

Praha chce vypsat tendr na stavbu školy v Šeberově za 349 mil. Kč
Pražský magistrát plánuje vypsat veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 349 milionů korun na stavbu nové základní školy v Šeberově. Schválili to radní, o tendru budou ještě hlasovat městští zastupitelé. Škola se 14 třídami, tělocvičnou a venkovním hřištěm má vzniknout na městem vlastněném poli mezi Šeberovem a Hrnčíři. Se stavbou by se mělo začít letos.

Trojská lávka má oficiální název, dosud se jmenovala NN 2172
Pražská Trojská lávka získala oficiálně své jméno. Dosud nesla označení NN 2172 a Trojská se jí jen říkalo. Stejně jako lávka svůj název oficiálně získal Císařský ostrov, kterému se tak dosud také říkalo pouze mezi lidi. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Názvy ulic a dalších prostranství předkládá radě magistrátní místopisná komise.

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 16.3.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ve_spolupraci_s_dalsimi_ceskymi.html


https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_pripravuje_velkokapacitni.html


https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/mesto_zprisnuje_pravidla_povolovani.html


https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/v_seberove_vyroste_skola_se_14_tridami.html


https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ma_seznam_letosnich_akci_s.html

Psali jsme zde: