Letošní ročník festivalu Prague Pride 2021, zatím bez podpory Prahy…

Tak, jako v loňském roce, hlasovalo se o dotaci (650 000 kč) v noci (dnes v pátek 19.3.2021, v 0:30 hod) a to v rámci programu podpory cestovního ruchu pro rok 2021.

Hlasování:

pro 30

proti 1

zdržel se 3

Což pro schválení dotace nestačilo.

Následně se ozval zastupitel Martin Benda (Praha Sobě), který řekl, že jeho hlas „pro“ nebyl započítán. Nastal cca 15 minutový zmatek. Primátor Hřib se snažil prostřednictvím jednacího řádu znovu o to, aby se hlasování opakovalo a to původní bylo prohlášeno za zmatečné. To však neprošlo, část zastupitelů nové hlasování odmítla. Radní pro kulturu, turismus a cestovní ruch Hana Třeštíková (Praha Sobě), tak navhrhne dotaci pro „duhový festival“, na příštím dubnovém zastupitelstvu.

Psali jsme zde:

V loňském roce přidělili milionovou dotaci pro „duhový festival“ právě také v průběhu noci konání zastupitelstva (kolem 4 hodiny ráno). To vyvolalo nevoli u mnoha Pražanů. Následně to vyvolalo i tuto kauzu:

Piráti si v rámci festivalu Prague Pride udělali oficiální zahájení kampaně na senátní a krajské volby

Piráti vedou město a na festival přidělili dodatečnou a individuální dotaci 1 milion korun. Zároveň si při ní udělali vlastní oficiální politickou kampaň. K tzv. duhové plavbě, dvou festivalových lodí, připojili svoji vlastní, na které kampaň zahájili…

Psali jsme zde:

O dotaci se tak bude hlasovat na příštím dubnovém zastupitelstvu (22.4.2021) a to bez ohledu na to, jaká bude v létě koronavirová situace…

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 19.3.2021