Program 11. jednání Rady HMP, které se koná dnes 22.3.2021…

Pražští radní projednají dopravní plán či změny ve vedení muzea

Pražští radní dnes projednají dopravní plán města na roky 2021 až 2025, který shrnuje, jak by se měla v budoucnu rozvíjet MHD. Diskutovat se bude také o změnách ve správní radě Muzea paměti XX. století. Na program bylo zařazeno i prodloužení provozu překladového depa na Florenci a studie proměny několika veřejných prostranství.

Cílem dopravního plánu je stanovit koncepční rámec rozvoje pražské integrované dopravy a předjímat vývoj jejího využívání cestujícími. Dokument také shrnuje potřeby a nutné investice do rozvoje dopravní infrastruktury.

Muzeum paměti XX. století formálně vzniklo k 17. listopadu 2019 ke 30. výročí sametové revoluce, loni pak začalo pořádat první akce a výstavy. Ve vedoucích orgánech už v minulosti došlo k personálním změnám, kdy například skončil bývalý ředitel Jiří Šesták.

Vedení města zařadilo na program jednání studie, které se budou zabývat proměnou veřejných prostranství. Konkrétně se jedná o tzv. Povltavskou promenádu a studii Křižovnické, Smetanova a Masarykova nábřeží. Řešit budou i proměnu Florence a prodloužení fungování nedalekého překladiště zboží pod magistrálou.

Program zde:

https://www.praha.eu/public/66/74/c3/3255030_1145626_Prg_11_Rada_2021.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 22.3.2021

Psali jsme zde: