Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 22.3.2021:

Vedení Muzea paměti XX. století doplnili Stárek, Koura a Jirsa
Členy správní rady Prahou zřizovaného Muzea paměti XX. století se stali publicista a bývalý disident František Stárek, historik Petr Koura a právník Tomáš Jirsa. Na jednání je jmenovali pražští radní. Noví členové nahradili Lenku Burgerovou (Praha Sobě) a Mikuláše Kroupu, kteří rezignovali, a Jaroslavu Janderovou (ODS), která v lednu zemřela na zápal plic způsobený koronavirem.

Praha zřídila pracovní skupinu k omezení provozu v centru
Pražský magistrát zřídil pracovní skupinu, která má se zástupci městských částí projednat detaily omezení průjezdu Malou Stranou a Starým Městem s pomocí monitoringu registračních značek vozidel. Schválili to radní spolu se studií úprav Smetanova nábřeží. Na něm má letos začít vznikat nová zastávka Karlovy lázně směrem na Staroměstskou, přibýt mají i stromy. V plánu jsou i další úpravy, plán Prahy 1 vydláždit plácek u nové zastávky v poslední době vyvolal kritiku.

V pražské MHD vzniknou nové tratě a vyměněny pražce v metru
V pražské integrované dopravě (PID) v budoucnosti vzniknou nové tramvajové tratě, opravovat se bude v metru a provoz autobusů bude ekologičtější. Vyplývá to z dopravního plánu hlavního města na roky 2021 až 2025, který schválili pražští radní. PID se v současné době potýká kvůli opatřením proti koronaviru s výrazným úbytkem cestujících.

Praha chce postavit dva bytové domy na Černém Mostě
Praha chce postavit dva čtyřpatrové domy s 28 byty na Černém Mostě. Městští radní schválili vypsání tendru na stavební firmu s odhadovanými náklady 95 milionů bez DPH, ještě to musí odsouhlasit zastupitelé. Pokud se tak stane, tendr má trvat zhruba rok a následná stavba rok a půl až dva roky. Domy byly původně součástí většího projektu připraveného minulou politickou reprezentací.

V pražském denním centru U Bulhara loni ošetřili 1553 bezdomovců
V ordinacích lékařů v nízkoprahovém denním centru (NDC) U Bulhara, které nedaleko Hlavního nádraží v Praze provozuje nezisková organizace Naděje, loni ošetřili 1553 osob bez domova. V roce 2019 bylo pacientů zhruba o 500 méně, sdělila mluvčí Naděje Hana Šimková.

U Anděla vznikne nové cyklodepo pro rozvoz zboží elektrokoly
Nedaleko pražské křižovatky Anděl vznikne nové cyklodepo pro překládku zboží a jeho další rozvoz po centru města na elektrokolech. Umístěno bude na Plzeňské ulici pod městským okruhem. Novinářům to po jednání radních řekli náměstci primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) a Petr Hlaváček (TOP 09). První depot.bike vznikl loni na Těšnově. Dosud fungoval v pilotním režimu, od 1. května 2021 zde bude nastálo, rozhodli dnes radní. Místo pro přeložení zboží z dodávek na nákladní elektrokola pro město na Těšnově provozuje společnost ekolo.cz.

Praha pořídí studii promenády podél Vltavy
Vedení Prahy nechá zpracovat studii tzv. Povltavské promenády, tedy plánované zelené rekreační zóny vedoucí na pravém břehu Vltavy v oblasti Karlína, Holešovic a Troji, a také podél břehu Rokytky v Libni. Schválili to radní. Studii vypracuje městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Po dokončení městského okruhu má promenáda vést i Povltavskou ulicí, ze které se má doprava posunout pod zem.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/66/74/c3/3255030_1145626_Prg_11_Rada_2021.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 23.3.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/mezinarodni_urbanisticka_soutez_urci.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/plynula_mhd_nove_zastavky_a_stromy_sirsi.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_po_letech_zahaji_novou_obecni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/na_zakladnich_skolach_budou_pokracovat.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/ve_spravni_rade_muzea_pameti_xx_stoleti.html

Psali jsme zde: