Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 29.3.2021:

Praha věnuje své poliklinice a nemocnici 27.200 vakcinačních sad
Pražské Městská nemocnice následné péče a Městská poliklinika Praha dostanou od magistrátu pro boj s nemocí covid-19 tisíce vakcinačních sad. Obě organizace je využijí v očkovacích centrech, která provozují. Magistrát rovněž poskytne několika svým příspěvkovým organizacím osobní ochranné prostředky a testy. Novinářům to řekla radní Milena Johnová (Praha Sobě). Město v uplynulých týdnech schválilo pořízení lednice a boxů pro uchování očkovacích látek. Fungovat začalo také velkokapacitní očkovací centrum v Kongresovém paláci Praha (KCP).

Praha mapuje studně, chce je využít jako náhradní zdroje vody
Magistrát mapuje studně v metropoli s cílem určit ty, které by bylo do budoucna možné využít jako náhradní zdroje pitné a užitkové vody. Jak vyplývá z dokumentu pro pražské radní, magistrát zatím zjistil 44 potenciálně vhodných studní, ve většině z nich plánuje provést čerpací zkoušky a analýzy kvality vody.

Praha chce ve stavebním zákonu ponechat obcím právo územního plánování
Vedení Prahy chce prosadit do novely stavebního zákona, aby obcím zůstalo právo rozhodovat o územním plánování, mohly si vytvořit své stavební předpisy nebo aby mohly dokončit rozdělané územní plány. Požadavky město shrnulo do tzv. Čtyř městských artikul, které dnes novinářům představili primátor Zdeněk Hřib (Piráti), jeho náměstek Petr Hlaváček (TOP 09) a ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR) Ondřej Boháč. Zástupci města jednají s poslanci napříč stranami, aby v Parlamentu návrhy změn přednesli. Cílem nového zákona je především zrychlit výstavbu.

Oprava terasy u metra C Budějovická vyjde na 34,2 milionu korun
Rekonstrukce terasy u stanice pražského metra C Budějovická vyjde hlavní město na 34,2 milionu korun bez DPH. Práce provede společnost BDS Benešov. Oprava začne letos v dubnu a hotová bude nejpozději za 180 dnů. Plocha, která se bude opravovat, má 40.980 metrů čtverečních a má několik vlastníků včetně Prahy. Terasa je ve velmi špatném stavu a před třemi lety kvůli tomu byla dočasně uzavřena.

Praha opět odpustí restauracím nájem za předzahrádky
Pražský magistrát v dubnu a květnu opět odpustí restauracím nájem za za pronájem veřejného prostoru pro umístění předzahrádek. Rozhodli o tom radní, kteří tím prodloužili opatření platné od loňského dubna. Zároveň schválili slevy na nájemném provozovnám v městských prostorech za druhou polovinu loňského roku.

Praha chce vytvořit soupis míst s legálními plakátovacími plochami
Vedení hlavního města chce vymezit plochy, na kterých bude možné legálně vylepit plakáty. Magistrát si proto nechá vypracovat dokument, kde budou legální plakátovací plochy vyjmenovány. Na dotaz to řekl pražský radní Jan Chabr (TOP 09). Vytvoření dokumentu měli dnes projednat pražští radní, materiál z programu nakonec stáhli, bude ještě dopracován. Soupis plakátovacích ploch by měl v připravit městský Institut plánování a rozvoje (IPR). Kdy přesně dokument bude hotov, není zatím jasné.

Praha odstraní z centra rikši neoprávněně využívané pro reklamu
Pražský magistrát nechá na základě právní analýzy z centra metropole odstranit rikši, které majitelé provozoven neoprávněně využívají jako reklamní nosiče. Městu se dlouhodobě nedařilo přimět majitele k odstranění na základě zákona o pozemních komunikacích, památkového zákona ani městského nařízení o regulaci reklamy. Nyní chce na základě doporučení právníků využít ustanovení občanského zákoníku o tzv. svépomoci.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/6c/f9/b6/3257172_1146603_Prg_12_Rada_2021.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 30.3.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_opravi_zchatralou_terasu_na.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_dekuje_ucitelkam_a_ucitelum_ceny.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/z_centra_mesta_zmizi_kriklave_reklamni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_meni_narizeni_o_maximalnich_cenach.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/novy_stavebni_zakon_nemuze_prinest.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_pronajme_mestske_byty_organizaci.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/katalog_umeni_ve_verejnem_prostoru_je.html

Psali jsme zde: