Pondělí bude velmi větrné a přinese sníh, varují meteorologové

V pondělí bude na většině území České republiky vát silný vítr, který bude na horách dosahovat rychlosti až 110 kilometrů za hodinu. V pondělí odpoledne může navíc na mnoha místech sněžit a v noci na úterý hrozí téměř v celém Česku vznik náledí. Vyplývá to z dnes zveřejněného varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Praze přibylo v sobotu 263 případů covidu, očkování zpomalilo

V sobotu potvrdily testy v Praze 263 případů onemocnění covid-19. Byl to nejnižší sobotní nárůst od 28. listopadu a zároveň druhý nejnižší v kterýkoliv den od poloviny prosince. Očkováno bylo v sobotu v metropoli 3051 dávek vakcíny proti novému koronaviru, zhruba o 15 procent méně než před týdnem. Vyplývá to z údajů nawebuministerstva zdravotnictví.

Křesťané si dnes připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista

Je velikonoční neděle neboli Boží hod velikonoční a křesťané na celém světě si připomínají zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Završuje se tím celý křesťanský liturgický rok, mše v tento den proto mají být co nejslavnější. Zejména v katolických kostelích se v noci zapalují svíce a křtí se dospělí. Letos ale stejně jako před rokem oslavy svátku omezují opatření vlády proti šíření koronaviru.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 4.4.2021