Rouškový byznys v době koronavirové pandemie na radnicích vzkvétá…

Nedávno jsme psali o případu místostarosty Praha 3: „Pokouším se být transparentní, není se za co stydět. Produkty jsou kvalitní, soutěží se na cenu,“ řekl místostarosta Praha 3 Štěpán Štrébl (Piráti). 

Ten prodává po Česku radnicím, kde jsou jeho spolustraníci u moci produkty (roušky, respirátory, rukavice) proti pandemii koronaviru a to za 161 milionů korun…

Psali jsme zde:


Dnes jde o Prahu 6:

Loni v březnu a dubnu nakoupila radnice Prahy 6, roušky a respirátory za více než sedm milionů korun od firmy Lion Mobile, s. r. o., v níž je ředitelem člen regionálního výboru TOP 09 na Praze 6 Jiří Hradecký.

„Když byl vyhlášený nouzový stav, tak jsme jako všichni ostatní začali shánět a poptávat pomůcky. A pan Hradecký, ano, je to můj stranický kolega, říkal, že jejich firma dováží, takže kdybychom měli zájem, tak mohou poslat nabídku,“ popsal vznik obchodu starosta Praha 6 Kolář (TOP 09).

Pikantní na tom také je to, že jsou to výrobky a produkty většinou z Číny. Jak Piráti, tak TOP 09 proti Číně neustále vystupují a vyvěšují vlajky na podporu nezávislého Tibetu. Ani Štrébl (Piráti), ani Kolář (TOP 09), to nepovažují za střet zájmů.

Tak aspoň, že to bojovníci s korupcí dělají transparentně a považují to prostě za normální…otázkou je, co by říkali, kdyby něco podobného udělali politici z jiných stran. 

Mimochodem v Německu, které si politici Pirátů a TOP 09 dávají za vzor, je právě teď vládní kauza, kdy se zjistilo, že část poslanců bundestagu za vládní stranu CDU/CSU, kšeftuje právě s věcmi, jako jsou roušky a respirátory a dohazují firmám, které jsou na ně navázané státní a veřejné zakázky…

Autor: Redakce, Praha, ČR, 6.4.2021

Zdroj:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/praha-6-pod-vedenim-top-09-koupila-rousky-od-sveho-clena-40355957