Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 12.4.2021:

Senioři v Praze mohou využít na cestu k očkování proti covidu mikrobusy

Senioři a handicapovaní obyvatelé v hlavním městě budou moci využít pro cestu k očkování proti covidu-19 mikrobusy, které si budou moci telefonicky přivolat. Služba je určena pro seniory nad 70 let s omezenou pohyblivostí a nad 80 let bez omezení. Pro město v současné době provozují mikrobusy na zavolání společnosti Societa a Handicap-Transport. Dopravu si senioři mohou objednat na telefonních číslech 274 772 290, 778 007 858, 602 267 040.

V Písnici vznikne v budově bývalého SOU gastronomie a podnikání nová ZŠ

V pražské Písnici vznikne v budově bývalého SOU gastronomie a podnikání nová základní škola. Pražští radní dnes schválili svěření budovy do majetku městské části. Radnici chybí v současné době asi desítka tříd. Než bude budova zrekonstruovaná, dočasně se sem nastěhuje soukromá grafická škola sídlící v ZŠ v Praze-Libuši. Novinářům to řekli pražský radní Jan Chabr (TOP 09) a starosta Prahy-Libuše Jiří Koubek (TOP 09). Budova bývalého SOU je od září 2019 nevyužívaná. Kdy přesně bude škola přestavěná a na kolik oprava vyjde, zatím není jasné.

Praha vypíše tendr na provozovatele příměstských vlaků S49 a S61

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na provozovatele příměstských vlakových linek S49 a S61. Maximální cena zakázky by neměla přesáhnout zhruba 1,96 milionu korun za čtyři roky. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Linka S49 jezdí z Libně přes Holešovice a Bubeneč do Roztok u Prahy. Linka S61 by v budoucnu měla propojit Hostivař a Běchovice. Příměstské linky jsou součástí pražské integrované dopravy (PID) spojující veřejnou dopravu Prahy a Středočeského kraje.

Pražští zastupitelé chtějí doplnit testování dětí ve škole o PCR test

Pražští zastupitelé navrhují doplnit testování dětí ve školách tzv. PCR poolingovými testy, které jsou neinvazivní, a pro děti tak pohodlnější. Nyní nařízené antigenní testy jsou podle nich navíc nespolehlivé. Poté by bylo možné případně zrušit rotaci a do škol vrátit víc děti. Tomu by se přizpůsobil školní týden, kdy by byl zkrácený na čtyři dny a v pondělí by platila distanční výuka a testovalo se. Po ministerstvu zdravotnictví budou žádat výjimku, aby mohly některé radnice navržený systém vyzkoušet.

Praha chce do roku 2030 stavět 500 městských bytů ročně

Pražský magistrát chce do roku 2030 docílit toho, aby v metropoli každý rok vzniklo alespoň 500 nových městských bytů. Celkem by pak do stejného roku v metropoli mělo přibývat alespoň 9000 bytů ročně. Vyplývá to ze strategie bydlení, kterou schválili městští radní. O strategii budou ještě příští týden jednat zastupitelé, v případě schválení na ní mají navázat další konkrétní akční plány pro konkrétní oblasti. Praha se v posledních letech potýká s bytovou krizí a stále vzrůstajícími cenami bydlení.

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/12/b2/b9/3259641_1148133_Prg_13_Rada_2021.pdf

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 13.4.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_pronajme_byty_neziskove_organizaci.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_pomuze_seniorum_s_omezenou.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_chysta_soutez_na_dopravce_sedmi.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/zeleninovy_trh_v_hale_22_v_prazske.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ma_plan_jak_zlepsit_bytovou.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prazsti_radni_jednali_o_programu_podpory.html

Psali jsme zde: