Předseda pražských opozičních zastupitelů ANO a zastupitel Prahy 8 Radomír Nepil se rozhodl vystoupit z hnutí ANO…

Předsedou zastupitelského klubu ale nadále zůstane. Důvody nechtěl komentovat. Podle místopředsedy klubu Ondřeje Prokopa šlo o zdravotní a osobní důvody.

Nepil je druhým pražským zastupitelem ANO, který hnutí opustil, prvním byl bývalý ministr financí Ivan Pilný. ANO je v Praze v opozici a v 65členném zastupitelstvu má jeho klub 12 členů.

„Je to pravda (že jsem vystoupil), ale nechci to nijak víc komentovat,“ řekl Nepil.

Místopředseda zastupitelů a místostarosta Prahy 11 Prokop serveru řekl, že Nepil uvedl zdravotní a osobní důvody a že již nechce v příštích volbách kandidovat.

Psali jsme zde:

Nepil zůstane nadále zastupitelem na magistrátu i městské části. Z postu předsedy magistrátního klubu ANO odcházet nebude a zůstane jím jako nestraník. Ve funkci nahradil na konci loňského listopadu poslance a zastupitele Patrika Nachera (za ANO), který odstoupil z časových důvodů. Ani Nacher není členem ANO.

Nepil je pražským zastupitelem druhé volební období. Stejně tak v Praze 8, kde byl v minulém volebním období zástupcem starosty. Nyní je v obou zastupitelstvech v opozici, v městské části ale podpořil menšinovou radu ODS, TOP 09 a STAN s Patrioty pro Prahu 8.

Volby v Praze vyhrála ODS se ziskem necelých 18 procent hlasů, má 14 mandátů. Na druhém místě skončili Piráti, kteří mají 13 zastupitelů, stejný počet jako další Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu. Do zastupitelstva se dostalo ještě ANO s 12 zastupiteli.

Autor: Redakce, ČTK, Seznamzpravy.cz, Praha, ČR, 15.4.2021

Zdroj:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-predni-prazsky-politik-opustil-babisovo-hnuti-150756