Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 17.4.2021

Počet případů koronaviru v zemi za dobu epidemie od loňského března překročil 1,6 milionu. V pátek jich přibylo 3206, o třetinu méně než před týdnem. Nakažených ubývá také v nemocnicích, pátečních 4421 hospitalizovaných s covidem-19 je nejméně od Vánoc. Očkovaných proti covidu-19 za jeden den bylo ve čtvrtek poprvé přes 70.000, od začátku očkování loni v prosinci zdravotníci v České republice aplikovali 2,42 milionu dávek.

Praha za pátek hlásí 338 nakažených, o čtvrtinu méně než před týdnem

Testy v Praze v pátek potvrdily 338 případů koronaviru, zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Denní přírůstky zůstávají nejnižší od loňského září. Očkování proti nemoci covid-19 má v metropoli dokončené přes 150.000 lidí, počet aplikovaných dávek vakcíny přesáhl 400.000. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Do pražských ulic dnes znovu vyrazí historická tramvaj číslo 41

Pražský dopravní podnik dnes po zimní pauze znovu zahájí provoz historické tramvajové linky číslo 41, která bude zatím v provozu o víkendech a svátcích. První tramvaj vyjede hodinu před polednem z Vozovny Střešovice, po zhruba půlhodinové jízdě přes historické centrum města ukončí svou jízdu ve Stromovce u holešovického Výstaviště. Opačným směrem ze zastávky Planetárium Praha vyjede linka poprvé v poledne a naposledy v 18:00.

Sčítací komisaři začnou roznášet papírové formuláře,otevřou se i kontaktní místa

Dnes začíná sčítání lidu přes papírový formulář. Lidé ho získají od sčítacího komisaře nebo na většině pošt, kde byla zřízena kontaktní místa pro sčítání. Jejich pracovníci poradí s vyplněním formuláře a zodpoví případné dotazy. Lidé musí vyplněný formulář v odpovědní obálce odevzdat na poště nebo vhodit do poštovní schránky do 11. května. Zároveň je stále možné sečíst se přes internet. Sčítání je povinné pro všechny obyvatele. ČR jich má zhruba 10,7 milionu, on-line se zatím sečetlo zhruba šest milionů lidí. Elektronické sčítání začalo v sobotu 27. března.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 17.4.2021