Program 14. jednání Rady HMP, které se koná dnes 19.4.2021…

Pražští radní projednají zdražení jízdného, tématem bude i terminál Smíchov

Pražští radní dnes projednají zdražení jednorázových jízdenek MHD, které navrhl Středočeský kraj. Na programu rady je také podoba plánovaného dopravního terminálu u Smíchovského nádraží nebo povinnost škol zřizovaných městem nakupovat do svých jídelen vejce od slepic z bezklecových chovů. Praha Sobě chce opět otevřít otázku kácení stromu na Smetanově nábřeží.

V pražské integrované dopravě by podle návrhu mohla zdražit jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a devadesátiminutová z 32 na 40 korun. Pražští radní musejí o návrhu kraje jednat, neboť oba dopravní systémy jsou propojené a mají stejná pravidla a ceny jízdného. Vedení Prahy zároveň plánuje zlevnit jízdné pro lidi v hmotné nouzi.

Radní budou hovořit také o podobě budoucího dopravního terminálu u Smíchovského nádraží, který má zlepšit přestup mezi metrem, tramvajemi, vlaky a příměstskými spoji. Projekt terminálu pro město zpracovává sdružení společností Metroprojekt, Sudop EU, Sudop Praha a A69 architekti.
Radní budou schvalovat rovněž pokyn, aby kuchyně magistrátem zřizovaných škol nakupovaly vejce jen z bezklecových chovů slepic. V případě schválení to magistrát doporučí i městským částem, které zřizují mateřské a základní školy. Praha Sobě také avizovala, že opět navrhne, aby se město postavilo proti plánu Prahy 1 pokácet strom na Smetanově nábřeží. Radní o tom už jednali na dvou mimořádných jednáních, Praze Sobě se ani na jednom z nich usnesení prosadit nepodařilo.

Program zde:

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/17/af/6d/3260606_1148934_Prg_14_Rada_2021.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČTK, ČR, 19.4.2021

Psali jsme zde: