Pražská burza klesla, zůstává ale nejsilnější od loňského února

Pražská burza dnes oslabila, zůstává ale na nejsilnějších hodnotách od loňského února. Index PX klesl o 0,52 procenta na 1102,22 bodu. Ztrácely akcie bank i energetické společnosti ČEZ. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Česká koruna dál stagnovala k euru a znovu mírně posílila k dolaru.

Pozitivních bylo 0,06 pct žáků, kteří se v pondělí testovali v pražských školách

V pražských mateřských a základních školách bylo v pondělí na covid-19 otestováno antigenními testy 38.990 žáků. Pozitivní výsledek testu mělo 22 žáků. Údaje dnes na svém webu uvedla Hygienická stanice hlavního města Prahy.Podobné výsledky přineslo pondělní testování na nákazu koronavirem i u pracovníků ve školách. Z 12.998 zaměstnanců školských zařízení, kteří test podstoupili, byli podle údajů hygieniků pozitivní čtyři.

Provoz na Pražském okruhu na více než šest hodin zastavila nehoda u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě byl dnes zhruba na šest a půl hodiny omezený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se srazilo nákladní auto s dodávkou. Ve směru od Ruzyně se auta na Pražském okruhu znovu rozjela dopoledne, v opačném směru krátce před 14:00. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Praha 10 se připojí k PCR testování ve školách

Radnice Prahy 10 se stejně jako další pražské městské části tento týdne připojí k testování ve školách na covid-19 přesnější metodou PCR. Jak sdělil mluvčí městské části Prahy 10 Jan Hamrník, zatím budou testy využívány paralelně s antigenním testováním soupravami od státu, a to nejprve zkušebně v jedné základní a jedné mateřské škole. PCR metodu v metropoli už využívá nebo testuje Praha 9, Praha 7 či Praha 3.

V červnu začne v Praze po devíti letech jezdit tramvajová linka 19

Na začátku června začne v Praze po devíti letech opět jezdit tramvajová linka číslo 19. Pojede ve stejné trase, v jaké jezdila do roku 2012, kdy byla zrušena, tedy z Lehovce přes Palmovku a Žižkov do Strašnic. Nově však bude z Kubánského náměstí pokračovat dál přes Vršovice a Nusle na Pankrác. Mezi Pražského povstání a Pankrácí pojede po nových kolejích, které pražský dopravní podnik (DPP) loni postavil. Informovala o tom organizace Ropid, která má na starosti hromadnou dopravu v metropoli.

Soud: Policie zasáhla do práv lidí, jimž neumožnila protest při Prague Pride

Policie zasáhla do práv osmi lidí, když je v roce 2014 nevpustila na průvod Prague Pride, kde chtěli proti akci protestovat. Dnes o tom nepravomocně rozhodl Obvodní soud pro Prahu 7. Žalobcům ale soud nepřiznal náhradu nemajetkové újmy, podle verdiktu je pro ně dostatečnou satisfakcí konstatování zásahu do práva. Soudy už jednou žalobu v minulosti zamítly, rozsudky ale zrušil Ústavní soud. Proti dnešnímu rozhodnutí mohou obě strany podat odvolání.

Nápis Velezrada na Pražském hradě prošetřuje policie jako možný přestupek

Světelným nápisem „Velezrada“, který se v noci na dnešek objevil na budově Pražského hradu, se policie zabývá jako možným přestupkem. Na dotaz to uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Výzvu, aby parlament podal na prezidenta Miloše Zemana ústavní žalobu pro velezradu, zveřejnila v noci organizace Zastavme velezradu. Současně zveřejnila fotografii s nápisem promítnutým na Hrad.

V pondělí v Praze přibylo nejmíň případů covidu ve všední den za 32 týdnů

V Praze v pondělí přibylo 257 potvrzených případů onemocnění covid-19, zhruba o čtvrtinu méně než před týdnem. Je to nejnižší nárůst ve všední den od 7. září. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Od začátku epidemie loni v březnu v hlavním městě odhalily testy nákazu novým koronavirem u více než 179.000 lidí. Přibližně 95 procent z nich se uzdravilo, naopak 2620 lidí s prokázaným covidem zemřelo.

Sněmovna by se mohla zabývat možnou rolí Ruska při explozích ve Vrběticích

Poslanci by se dnes mohli zabývat podezřením na zapojení ruských agentů do výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku před více než šesti lety. Na programu je také debata o situaci v ocelářském průmyslu a o uvolňování protikoronavirových restrikcí.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 20.4.2021