Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 19.4.2021:

Praha přikáže svým školám kupovat vejce z bezklecových chovů

Pražský magistrát přikáže od září svým školám nakupovat pro školní jídelny vejce od slepic z bezklecových chovů. Schválené usnesení umožní školám nadále dočasně nakupovat i z klecových chovů za předpokladu, že neseženou za přijatelnou cenu vejce z neklecových. Praha zřizuje střední, vyšší odborné, speciální, jazykové a základní umělecké škol. Základní a mateřské provozují městské části.

Praha chce od Ruska zpět část Stromovky zabranou v roce 1968

Vedení Prahy vyzvalo vládu, aby vyjednala s Ruskem navrácení části Stromovky, kterou zabralo v roce 1968 po invazi vojsk Varšavské smlouvy. Magistrát chce, aby se rozloha ruské ambasády vrátila do stavu před 21. srpnem 1968 a město tam obnovilo veřejně přístupnou zeleň. Vedení Prahy chce také snížit počet parkovacích míst vyhrazených pro velvyslanectví. Důvodem k rozhodnutí jsou víkendové informace o podezření na zapojení ruských agentů do výbuchů v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Prahou vlastněná firma vypíše tendr na přístřešky zastávek MHD

Pražská městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) vypíše tendr na rámcovou smlouvu s hodnotou 300 milionů korun na dodávky stovek přístřešků MHD. Přístřešky nahradí ty nyní provozované a vlastněné firmou JCDecaux, které na konci června vyprší smlouva s městem. První přístřešky by měly být podle dojednané dohody mezi městem a firmou vyměněné v listopadu letošního roku.

Vedení Prahy schválilo podobu terminálu na Smíchově

Pražský magistrát zadá projektantům, aby začali s přípravou dokumentace pro územní rozhodnutí stavby plánovaného dopravního terminálu na Smíchovském nádraží. Radní města schválili finální podobu, na základě které sdružení společností Metroprojekt, Sudop EU, Sudop Praha a ateliér A69 architekti projekt připraví. Oproti původním plánům se mírně proměnila konstrukce střechy terminálu, z projektu zmizela také centrála Správy železnic (SŽ), na kterou byla vypsána zvláštní architektonická soutěž.

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 20.4.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_zmeni_ceny_jizdneho_v_mhd_nove.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/prazske_skolni_jidelny_budou_odebirat.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_i_v_pristim_skolnim_roce_spusti.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_venuje_veteranum_slavnostni_vlajku.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_souhlasila_s_podnajmem_dolicku_fk.html

Psali jsme zde: