Vedení města rozhodlo o zdražení jízdenek v MHD, zároveň se snaží opakovaně protlačit podporu festivalu Prague Pride…

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila, že v pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90 minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž sms jízdenky, a to v případě třicetiminutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 Kč. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Zdražení kritizuje pražská opozice, které vadí, že jde o další zdražování života v Praze.

Psali jsme zde:

Mezitím se koalice ve čtvrtek 22.4.2021 na 26. zasedání ZHMP bude snažit opět hlasovat o dotaci na letošní ročník festivalu Prague Pride 2021. Jde o 650 tisíc korun. Na březnovém zasedání ZHMP, se dotaci odsouhlasit nepodařilo. Doba koronaviru ztenčuje městskou kasu a město tak omezuje podporu různým akcím. Nicméně na Prague Pride již loni město přidělilo jeden milion korun, i když šlo v podstatě o on-line verzi festivalu. Stejně tak se očekává, že on-line verze bude i letos. 

Psali jsme zde:

Opozice již dala jasně najevo, že nové hlasování nepodpoří. A argumentuje právě i tím, že Praze budou chybět peníze na důležitější věci. Doprava zjevně pro současnou koalici tak důležitá není, i když v programovém prohlášení na začátku svého vládnutí proklamovala, že bude podporovat veřejnou městskou hromadnou dopravu. Zjevně to mysleli tak, že si za ni opět pražané připlatí a zároveň podpoří akce typu Prague Pride a to i v dnešní době koronavirové…

Co je tedy pro koalici důležitější? Doprava pražanů, nebo jeden z mnoha pražských festivalů?

Autor: Redakce, Praha, ČR, 21.4.2021