Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 26.4.2021:

Pražskou filharmonii by mohli spolufinancovat soukromé investoři

Na financování stavby nové filharmonie, kterou plánuje vedení Prahy na Vltavské, by se mohli kromě města a státu podílet také soukromí investoři. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Celkové náklady na stavbu se odhadují na zhruba pět miliard korun a financování by mělo být ze státních, městských a soukromých peněz hrazené zhruba po třetinách. Radní schválili také návrh memoranda s ministerstvem kultury.

V Praze vzniknou nová sportoviště, strategii schválili radní
Pražský magistrát by měl stavět nová sportoviště a rozšiřovat sportovní infrastrukturu pro veřejnost i pro školy. Vyplývá to ze strategie rozvoje sportu do roku 2032, kterou dnes schválili městští radní. Podle radního pro školství a volný čas Víta Šimrala (Piráti) v Praze chybí například velodrom, rozšiřovat by se měly také bazény a stavět multifunkční haly. Dodal, že magistrát nyní připravuje plán prioritních investic, který by měl být hotov v červnu.

Praha vypracuje studii vedení sítí na území Bubny–Zátory
Pražský magistrát nechá vypracovat studii zásobování sítěmi technické infrastruktury (voda, kanalizace či teplovod) na území Bubny–Zátory, kde v budoucnu vznikne nová čtvrť. Dokument bude hotový do konce letošního srpna a vyjde na 1,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Na území o rozloze 110 hektarů vznikne zcela nová čtvrť. Bude zde bydlet až 25.000 lidí, mají tu být administrativní budovy a vznikne nový park.

Praha 8 vrátila městu část půjčky na dostavbu Centra Palmovka
Radnice Prahy 8 vrátila magistrátu zhruba 55,2 milionu korun jako splátku z půjčky 300 milionů korun, kterou dostala před zhruba třemi roky na dostavbu Centra Palmovka. Vzhledem k tomu, že budovu nedokončila, musí peníze vrátit. Důvodem splátek je špatná finanční situace Prahy 8. Vyplývá to z dokumentu, který dnes schválili pražští radní. Budova měla být dokončená podle dohody uzavřené při poskytnutí půjčky do 30. června 2019. Vedení Prahy 8 uvedlo, že problém nyní s městem řeší, více současnou situaci starosta Ondřej Gros (ODS) nechtěl komentovat. Původně měla Praha 8 vrátit celou částku najednou již loni.

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 27.4.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_se_opet_zapoji_do_kampane_do_prace.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_poskytla_dotaci_ankete_zlaty_amos.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/novou_mestskou_ctvrt_bubny_zatory_bude.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/thmp_pripravuje_vypsani_tendru_na_nove.html

Psali jsme zde: