Koalice dnes kandidátku a své priority představila na tiskové konferenci na Petříně…

Koalici do voleb povede předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, lídryní ODS a dvojkou kandidátky je poslankyně a starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). Koalice dnes kandidátku a své priority představila na tiskové konferenci na Petříně.

Prvním kandidátem za KDU-ČSL je na pátém místě zastupitel Prahy 12 a lékař Tom Philipp.

Benda je na třetím místě listiny, čtvrtý je Feri, šestý Svoboda a sedmý další občansko-demokratický poslanec Pavel Žáček. Na osmé pozici pedagožka a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková za ODS, na devátém místě Kolář a první desítku uzavírá farmaceut a zastupitel hlavního města Prahy Petr Fifka, kandidát ODS.

Pekarová Adamová dnes jako zásadní priority vyzdvihla podporu živnostníků a podnikatelů zasažených koronavirovou krizí, flexibilnější trh práce nebo zřizování dalších sociálních služeb. Důraz chce Spolu klást také na ekologii a ochranu ovzduší.

Černochová mezi své programové priority zařadila udržení prozápadního směru české politiky a transatlantické vazby a také školství. Za důležité považuje, aby se prezenční výuka vrátila na všechny úrovně školství včetně středních a vysokých škol.

Philipp má za důležité rychle převést zdravotnická zařízení do běžného režimu, dalšími prioritami jsou pro něj rodina a doprava.

Například na 15. místě kandidátky se nachází tlumočník a někdejší kandidát do Senátu či Evropského parlamentu Hayato Okamura za KDU-ČSL.

Koalici Pirátů a STAN do voleb v metropoli povede poslankyně Olga Richterová (Piráti). Kandidátku ČSSD v Praze má vést bývalý ministr zahraničí Tomáš Petříček, s ohledem na vnitrostranický vývoj se to však ještě může změnit. Vládní ANO zatím o kandidátech jasno nemá, stejně jako SPD.

Prvních deset kandidátů na pražské kandidátní listině koalice Spolu:

PořadíJménoPovoláníStrana
1.Markéta Pekarová Adamovápředsedkyně TOP 09, poslankyněTOP 09
2.Jana Černochovástarostka Prahy 2, poslankyněODS
3.Marek BendaposlanecODS
4.Dominik Feriposlanec, právníkTOP 09
5.Tom Philipplékař, přednosta Kliniky revmatologie a rehabilitace 3. LF UK a FTNKDU-ČSL
6.Bohuslav Svobodalékař, poslanecODS
7.Pavel Žáčekhistorik, pedagog, poslanecODS
8.Renáta Zajíčkovápedagožka, starostka Prahy 5ODS
9.Ondřej Kolářstarosta Prahy 6TOP 09
10.Petr Fifkafarmaceut, zastupitel hlavního města PrahyODS
Zdroj: Koalice Spolu

Video zde:

https://www.facebook.com/ods.cz/videos/284896986620841

Autor: Redakce, ODS, Praha, ČR, 1.5.2021

Zdroj:

https://www.ods.cz/

https://www.top09.cz/

https://www.kdu.cz/