Nová počítačová hra na bezdomovce v ulicích Prahy…

„Vítejte v Praslavi – chladném středoevropském městě, které se s přicházející zimou stává ještě chladnějším. Praslav se zotavuje z desetiletí strávených v područí komunistického režimu a období politického neklidu, jenž následoval po skončení studené války. Přestože většina obyvatel s nadějí očekávala příchod kapitalismu a demokracie, byli i tací, kteří se novému socio-ekonomickému klimatu přizpůsobit nedokázali. Než se nadáli, ocitli se na ulici bez střechy nad hlavou. Vy jste jedním z těchto lidí,“ tak zní popisek na počátku počítačové hry.

Zdroj: Perun Creative

Vybírat popelnice, žebrat, krást a hlavně přežít drsnou zimu. To je náplň nové české počítačové hry Hobo: Tough Life. Stanete se tak člověkem bez domova v ulicích Praslavi. Hru vyvinul malý nezávislý tým českých vývojářů Perun Creative. Hra je inspirována nejen reáliemi hlavního města, ale také skutečnými příběhy bezdomovců. Autoři na výrobě pracovali téměř čtyři roky.

Zdroj: Perun Creative

Ve hře je také možnost žebrání či plnění úkolů, případně méně čestné vybírání kapes kolemjdoucích a vykrádání budov. Některé situace lze diplomaticky i hrubou silou, pokud se zrovna v okolí nenacházejí policejní hlídky. Do přežívání se mohou zapojit až tři další hráči.

Zdroj: Perun Creative

Autor: Redakce, Praha, ČR, 2.5.2021

Zdroj:

http://hoborpg.com/