Program 16. jednání Rady HMP, které se koná dnes 3.5.2021…

Radní projednají nákup vakcinačních sad pro praktické lékaře

Pražští radní dnes projednají poskytnutí vakcinačních sad praktickým lékařům. Rozdat jich mezi ně plánuje více než tři tisícovky. Na programu jednání je také zakázka na zajištění stavebního dozoru lávky mezi Holešovicemi a Karlínem. Na programu jednání je rovněž obnova horní části Václavského náměstí, studie rozvoje Revoluční ulice nebo soupis lokalit legálních plakátovacích ploch.

Kvůli pandemii koronaviru chce město nakoupit pro praktické lékaře vakcinační sady. Celkem by magistrát rozdal 3080 vakcinačních sad. Magistrát již letos dal Městské nemocnici následné péče a Městské poliklinice Praha pro boj s covidem přes 27.000 vakcinačních sad.

Předmětem zakázky je zajištění technického dozoru na stavbu železobetonové lávky přes řeku Vltavu. Vybraná firma zpracuje i podklady pro vedení dlouhodobého hmotného majetku. Zakázku na samotnou stavbu lávky vypsal magistrát v dubnu a hotová má být do konce roku 2022. Lávka bude pro pěší a cyklisty a lidé se po ní dostanou také na Štvanic.

Dokument o obnově horní části Václavského náměstí se týká koordinace při tvorbě projektu stavby tramvajové tratě a podzemní nádrže na dešťovou vodu. Oba záměry by nově měly být projektovány společně, nikoliv každý samostatně.
Vedení Prahy chce vymezit plochy, na kterých bude možné legálně vylepit plakáty. Magistrát si proto nechá vypracovat dokument, kde budou legální plakátovací plochy vyjmenovány.

Program zde:

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/ca/4e/bf/3264347_1151061_Prg_16_Rada_2021.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 3.5.2021

Psali jsme zde: