Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 4.5.2021:

Praha vypíše tendr na testování žáků na covid PCR testy
Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku na testování žáků na covid-19 na víceletých gymnáziích a taneční konzervatoři pomocí PCR testů. Vybraná firma by měla dodat nejen testy, ale i systém přihlášení se k němu, nakládání se vzorky a vyhodnocení. Jedním z důvodů je nedostatek antigenních testů, kterými jsou nyní školáci testováni. Magistrátní odbory veřejných zakázek a školství chystají veřejnou zakázku v hodnotě do dvou milionů korun.

Praha koupí 3080 vakcinačních sad pro očkování proti covidu
Pražský magistrát koupí vakcinační sady, kterými jsou lidem při očkování aplikovány vakcíny proti covidu-19. Město je rozdá praktickým lékařům zapojeným do systému očkování proti covidu, celkem koupí 3080 sad. Lékaři budou očkovat imobilní pacienty nad 80 let. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Město zároveň řeší dodávky samotných vakcín pro lékaře, kterým doveze očkovací látky pro druhé očkování. V Praze budou dočasně kvůli nedostatku vakcín uzavírána některá očkovací centra.

Praha zahájí pronajímání soukromých bytů přes vlastní agenturu
Pražský magistrát spustí prostřednictvím své organizace Centrum sociálních služeb Praha (CSSP) Městskou nájemní agenturu, která bude lidem v bytové nouzi pronajímat za výhodné ceny byty vlastněné soukromníky. Ti tím získají garantovaný příjem od města, které také bude řešit všechny případné potíže s nájemníky. O zkušebním provozu agentury rozhodli radní.

Praha si nechá vypracovat seznam legálních plakátovacích ploch
Vedení hlavního města si nechá vypracovat dokument, kde budou sepsány a vyjmenovány legální plakátovací plochy. Cílem je regulovat reklamu, zamezit černým výlepům a omezit tzv. vizuální smog. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Dokument pro město vypracuje Institut plánování a rozvoje (IPR) do konce letošního září.

Praha vypíše tendr na dozor stavby lávky z Holešovic do Karlína
Pražský magistrát vypíše zakázku na zajištění technického dozoru stavby železobetonové lávky přes Vltavu z Holešovic do Karlína. Vybraná firma zpracuje i podklady pro vedení dlouhodobého hmotného majetku. Náklady budou maximálně 7,95 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Rozhodli také o tom, že při obnově horní části Václavského náměstí budou vypracovány projekty tramvajové trati a podzemní vodní nádrže společně, nikoliv odděleně.

Video zde:

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 4.5.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/revolucni_ulice_se_stane_novou_mestskou.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_pronajme_byt_spolku_silou_hlasu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/radni_udelali_dalsi_krok_k_vetsi.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_udelala_dalsi_krok_ke_zlepseni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/index.html

Psali jsme zde: