Program 17. jednání Rady HMP, které se koná dnes 10.5.2021…

Radní projednají klimatický plán či stavbu přelivu v Hostivaři

Pražští radní dnes projednají klimatický plán do roku 2030. Podle něj město investuje 230 miliard Kč do opatření snižujících emise CO2. Radní mají na programu také vybudování bezpečnostního přelivu na Hostivařské přehradě, pořízení přístroje na měření emisí aut nebo výběrové řízení na nového ředitele Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Projednají také dotace městským částem na provoz jednotek dobrovolných hasičů.
Klimatický plán navrhuje 69 opatření, většinu potřebných peněz chce město získat z evropských fondů. Peníze do něj musí město vložit, pokud chce dostát svému závazku snížit uhlíkovou stopu metropole o 45 procent.

Předmětem veřejné zakázky týkající se měření emisí z aut je vývoj, výroba a dodávka zařízení pro zjištění emisí pevných částic výfukových plynů. Přístroj bude ve třech variantách, a to jako stacionární, přenosné a mobilní zařízení. Město zaplatí maximálně 40,2 milionu. Cílem je přispět ke zlepšení životního prostředí v hlavním městě Praze.

Pro zabezpečení fungování jednotek dobrovolných hasiči rozdělí magistrát mezi jednotlivé městské 9,7 milionu. Radní také rozhodnou o výběru firmy, která za zhruba 178,77 milionu Kč postaví na Hostivařské přehradě bezpečnostní přeliv. Magistrát u svých příspěvkových organizacích vždy po šesti letech vypisuje řízení na nového ředitele. Tentokrát se to bude týkat FOK.

Program zde:

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/bc/f1/89/3265829_1152256_Prg_17_Rada_2021.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 10.5.2021

Psali jsme zde: