Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 10.5.2021:

Praha koupila 9000 PCR testů pro dětí na víceletých gymnáziích
Pražský magistrát koupil 9000 PCR testů pro testování dětí na covid-19 v nižších ročnících víceletých gymnázií. Cena jednoho testu je 155 korun a pro město děti testuje společnost EUC laboratoře. Představitelé města chtějí, aby děti byly testovány PCR testy, nikoliv těmi antigenními jako doposud. Magistrát rovněž usiluje o zrušení rotační výuky na školách. Město plánuje nakupovat další PCR testy.

Praha znovu vypíše tendr na přístroje k měření emisí na silnicích
Pražský magistrát znovu vypíše tendr na přístroje, s jejichž pomocí chce na silnicích identifikovat vozidla s poškozeným nebo chybějícím filtrem pevných částic. Město již zakázku jednou vypsalo, ale nepřihlásil se žádný uchazeč. Podle magistrátu to bylo kvůli pandemii covidu-19. Pořízení techniky by mělo vyjít zhruba na 40 milionů korun, polovinu by měl magistrát získat z evropských fondů.

Vedení Prahy schválilo klimatický plán, opozice jej kritizuje
Hlavní město by do roku 2030 mělo investovat 230 miliard korun do opatření snižujících emise oxidu uhličitého, pokud chce dostát svému závazku snížit uhlíkovou stopu metropole o 45 procent. Vyplývá to z klimatické strategie města, kterou schválili radní a budou o ní jednat zastupitelé na konci května. Dokument navrhuje 69 opatření, většinu potřebných peněz chce město získat z evropských fondů. Strategii kritizovaly opoziční ODS a ANO.

Praha vypíše výběrové řízení na ředitele symfonického orchestru
Pražský magistrát vypíše výběrové řízení na ředitele městem zřizovaného Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Řízení bude vypsáno do konce letošního května. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Zájemci se budou moci hlásit do 27. srpna letošního roku. FOK je příspěvkovou organizací hlavního města.

Bezpečnostní přeliv Hostivařské přehrady vyjde na 216 milionu Kč
Stavba nového bezpečnostního přelivu pražské Hostivařské přehrady vyjde na zhruba 216,31 milionu korun. Práce mají začít letos v červnu a přeliv bude dokončen v prosinci 2022. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Při povodni přeliv umožní odpouštět větší množství vody, a snížit riziko protržení přehrady. Přehrada naposledy téměř přetekla při povodních v roce 2013. Nachází se na potoku Botič a dokončena byla v roce 1963. Práce provede firma SMP CZ, která zvítězila v tendru.

Praha rozdělí 9,7 milionu Kč mezi sbory dobrovolných hasičů
Pražský magistrát rozdělí mezi městské části 9,7 milionu korun na chod jednotek sborů dobrovolných hasičů. Peníze jsou určeny na pořízení či opravu vybavení jednotek. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. V Praze funguje více než 30 jednotek dobrovolných hasičů, které jsou zapojeny do integrovaného záchranného systému města. Jejich zřizovateli jsou vždy radnice městských částí.

Video zde:

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 11.5.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_na_vlastni_naklady_nakoupila.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_ziska_zarizeni_pro_urcovani.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_pronajme_byt_organizaci_baobab.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_nasla_cestu_k_uhlikove_neutralite.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vybavi_detska_dopravni_hriste_koly.html

Psali jsme zde: