Radnice Prahy 3 vyhlásí veřejnou zakázkou s odhadovanou hodnotou 216 milionů korun s DPH na opravu panelového domu v Táboritské ulici…

Rozhodli o tom radní městské části. Praha 3 postupně rekonstruuje panelové domy určené k privatizaci. V únoru vybrala v soutěži firmu Subterra, která za 182,6 milionu korun rekonstruuje panelový dům v Blahoslavově a Roháčově ulici.

Rekonstrukce se má týkat tří vchodů domu postaveného na přelomu 80. a 90. let minulého století. Hlavní práce budou spočívat v zateplení a výměně střechy a oken. „Opravami dojde ke zhodnocení celkového technického stavu, prodloužení životnosti i statické bezpečnosti objektů včetně nového architektonického vzhledu,“ píše se v dokumentu schváleném radními. Hlavním hodnoticím kritériem pro výběr stavební firmy bude cena.

Městská část rekonstruuje také pět vchodů v Blahoslavově a jeden v Roháčově ulici. Již dříve nechala opravit domy v Jeseniově, Ostromečské, Ondříčkově nebo Roháčově ulici.

Po rekonstrukci Praha 3 byty prodává nájemníkům. V loňském roce zastupitelé městské části schválili prodej bytů v panelových domech v Roháčově a Ondříčkově ulici. Jejich nájemníci kritizovali to, že cena se proti předchozím privatizacím zvýšila na základě nových cenových posudků. Podle vedení radnice byla i tak velmi výhodná.

Praha se v posledních letech potýká s bytovou krizí danou vysokými cenami bydlení. Bytů v majetku magistrátu a městských částí je dohromady asi 30.000 z původního počtu 194.000, které po roce 1991 přešly do vlastnictví města. Následovaly privatizace, které městský fond zredukovaly o více než 80 procent. Nynější vedení města deklarovalo, že byty již prodávat nechce a naopak chce městský fond navyšovat. Městské části si nicméně o svých bytech rozhodují samostatně bez nutnosti schválení svých kroků magistrátem.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 3, ČR, 12.5.2021

Zdroj:

https://www.praha3.cz/