Magistrát vlajku Izraele na jeho podporu nevyvěsil, vlajka však visí z jednoho jeho okna…

Vlajku na podporu Izraele (kvůli konfliktu s Palestinci) vyvěsili místní pražské radnice, například Praha 1, Praha 5, Praha 6, Praha 9, Praha 11 atd… Vyvěsil ji i Pražský hrad, který ji vyměnil za vlajku EU, nebo Úřad vlády ČR. Magistrát to však neudělal.

Psali jsme zde:

To vyvolalo kritiku nejen od pražských zastupitelů, ale i občanů města. Nicméně se následně vlajka Izraele na magistrátu přece jen objevila. Vyvěsil ji zastupitel Jan Wolf (Spojené síly pro Prahu) a to tzv. „partyzánsky z okna.“

„Šalom alejchem Izrael (hebrejský pozdrav). Dnes jsem vyvěsil vlajku Státu Izrael na budově magistrátu, když to není nikdo jiný schopen udělat,” napsal Jan Wolf na Twitteru.

Zdroj: Jan Wolf

Zastupitelé za hnutí ANO a stran ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, vyzvaly k vyvěšení vlajky na magistrátu primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Ten však reagoval jen tímto twítem a vlajku nevyvěsil.

Dnes se k podpoře Izraele přidala i radnice Prahy 2:

Na Pražském hradě, bude vlajka Izraele i nadále:

„Z rozhodnutí prezidenta republiky Miloše Zemana bude na čestném dvoře, I. nádvoří Pražského hradu, i nadále vyvěšena vlajka Státu Izrael jako výraz jednoznačné podpory a solidarity v konfliktu vyvolaném teroristy.“

Teroristé i nadále napadají Izrael a útočí na něj raketami. Izrael se tak stále brání.

Autor: Redakce, Praha, ČR, 17.5.2021