Program 20. jednání Rady HMP, které se koná dnes 31.5.2021…

Pražští radní projednají hospodaření města či podporu turismu

Pražští radní dnes projednají výsledek hospodaření města v loňském roce, které skončilo přebytkem asi 8,9 miliardy korun. Na programu zasedání je také aktualizace plánu rozvoje tramvajových tratí do roku 2030, podpora turismu v letošní sezoně nebo přidělení peněz na fungování sboru dobrovolných hasičů.

Hospodaření hlavního města ovlivnily mj. nižší běžné i kapitálové výdaje a mírně vyšší příjmy. Příjmy Prahy jako celku dosáhly asi 96,9 miliardy a výdaje 88 miliard korun. S přebytkem hospodařilo město i v roce 2019, kdy byl o asi 5,77 miliardy vyšší.

Plán rozvoje tramvajových tratí vznikl v roce 2017, kdy jej vytvořil městský Institut plánování a rozvoje. Dokument zahrnuje jak tratě, které již začaly být připravovány nebo se s nimi počítá, tak rovněž ty, které jsou zatím pouze v rovině ideje. Materiál musí město aktualizovat mj. kvůli tomu, že v řadě případů se buď začalo stavět, nebo již byla zahájena projektová příprava.

V oblasti turistického ruchu plánuje město v letošním roce prostřednictvím své firmy Prague City Tourism (PCT) spustit kampaň V Praze jako doma, která má přilákat zejména tuzemské turisty. Každý, kdo přijede, získá vouchery s výhodami. Stejnou akci pořádala PCT již v loňském roce.

Program zde:

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/20/40/67/3273143_1155721_Prg_20_Rada_2021.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 31.5.2021

Psali jsme zde: