Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 31.5.2021:

Příjmy Prahy byly loni asi 96,9 miliardy Kč a výdaje 88 miliard Kč

Příjmy Prahy dosáhly v loňském roce asi 96,9 miliardy korun a výdaje 88 miliard Kč. Město jako celek tak loni hospodařilo s přebytkem 8,9 miliardy korun, což je o asi 5,8 miliardy Kč meziročně méně. Výsledek hospodaření schválili pražští radní. Loni hospodaření ovlivnily mj. nižší běžné i kapitálové výdaje a mírně vyšší příjmy. Praha zároveň přišla kvůli pandemii covidu-19 o 5,5 miliardy korun. Propad zapříčinily nižší daňové a ostatní příjmy a vyšší výdaje na řešení dopadů pandemie. Opoziční ANO vyčítá městu nízké investice a vysoké běžné výdaje.

Magistrát spustí kampaň v Praze jako doma, která má přilákat turisty

Pražský magistrát společně se svou firmou Prague City Tourism (PCT) spustí kampaň v Praze jako doma, která má do metropole nalákat turisty. Turisté budou, stejně jako loni, dostávat v červenci a srpnu za každou noc strávenou v hotelu speciální vouchery, na jejichž základě obdrží slevy či volné vstupy do vybraných muzeí, galerií nebo ZOO. Dnes to řekli zástupci města, PCT a dopravního podniku (DPP). Praha kampaň spustila již loni a přilákala přes léto do města zhruba 70.000 návštěvníků. Podrobné informace a registrace jsou na stránkách V Praze jako doma.

Praha chce dát 33 milionů sborům dobrovolných hasičů

Pražský magistrát plánuje dát 14 městským částem celkem zhruba 33 milionů korun pro jejich sbory dobrovolných hasičů. Využijí je k rekonstrukci zbrojnic a nákupu vybavení. Rozhodli to městští radní, ještě o tom budou hlasovat zastupitelé. V hlavním městě fungují skoro čtyři desítky jednotek dobrovolných hasičů. Podílet se na financování jednotek dobrovolných hasičů ukládá Praze zákon.

Praha aktualizovala koncepci rozvoje tramvajových tratí

Pražský magistrát nechal aktualizovat koncepci rozvoje tramvajových tratí do roku 2030, která vznikla v roce 2017. Oproti původnímu dokumentu se obměnil seznam prioritních staveb, mezi které přibyla například trať v horní části Václavského náměstí nebo koleje na Strahov. Aktualizaci schválili městští radní. Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) řekl, že město chce na rozvoj tramvajové sítě nadále čerpat evropské dotace.

Hospodaření pražských radnic skončilo loni přebytkem 428,95 milionu Kč

Hospodaření pražských městských částí skončilo loni celkově přebytkem 428,95 milionu korun, což je meziročně zhruba o polovinu méně. Příjmy městských částí dosáhly 15,7 miliardy korun a výdaje 15,3 miliardy. Hospodaření ovlivnilo zejména nižší čerpání kapitálových výdajů. Vyplývá to z účetní závěrky hlavního města, kterou schválili pražští radní. Na chod městských částí dává hlavní město každoročně zhruba pět miliard korun.

Praha chce za 48,9 milionu Kč opravit školu v přírodě v Janských Lázních

Pražský magistrát vypíše veřejnou zakázku s odhadovanou hodnotou 48,9 milionu korun na rekonstrukce vily Duncan v Jánských Lázních, kterou využívá Dům dětí a mládeže hlavního města k pořádání škol v přírodě. Opravy budou zahrnovat sanaci vlhkých sklepních prostor, zateplení, rekonstrukci technického zázemí budovy a úpravy dispozičního řešení.

Video zde:

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 1.6.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_nastartuje_novou.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/nova_mobilni_osetrovna_drop_in_bude_k.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/rada_schvalila_aktualizaci_strategie.html

Psali jsme zde: