Novou starostkou Prahy 17 zvolili zastupitelé dosavadní místostarostku Alenu Kopejtkovou (ODS)…

Jitku Synkovou (ODS) zastupitelé městské části z pozice starostky v tajné volbě odvolali. Odvolání navrhl tamní klub ODS. Důvodem bylo neřešení problémů vzniklých zvláště v souvislosti se zbudováním řepského sportovního centra.

Synková byla opozičními i koaličními zastupiteli kritizována mimo jiné za nedostatečné řešení problémů souvisejících se Sportovním centrem Řepy a jeho uvedením do provozu. Realizace projektu městské části stála 380 milionů korun. Otevření sportovního centra zkomplikovala pandemie koronaviru, což s sebou neslo další náklady pro radnici. Pro odvolání Synkové, která stála v čele Prahy 17 od roku 2006 a dalších voleb se účastnit neplánovala, se v tajné volbě vyslovilo 15 z 20 přítomných zastupitelů.

„Za poslední rok a půl se na vedení radnice snesla spousta problémů, které je třeba bezodkladně řešit, a kdy velká část z nich je spojená s výstavbou sportovního centra. Je však třeba věci dotahovat do konce a tady, bohužel, nevidím u paní starostky (Synkové) vůli k těmto krokům,“ řekl na zasedání zastupitelstva místostarosta sedmnácté městské části Jaroslav Bíro (ODS).

Kopejtková byla jediným kandidátem na starostu. Zvolená byla v tajné volbě 14 hlasy z 19 odevzdaných hlasů přítomných zastupitelů.

Nová starostka Řep za jeden svých cílů v nové funkci označila to, že bude více komunikovat s radními městské části, členy zastupitelstva a občany městské části. „Povinností starostky je v neposlední řadě transparentně informovat veřejnost o krocích radnice.To se dlouhou dobu na radnici dělo velmi omezeně, nebo vůbec,“ uvedla. Rovněž by chtěla začít řešit problémy městské části, kterým Synková nevěnovala podle ní dostatek pozornosti.

Starostka Praha 17, Alena Kopejtková (ODS)

Občanští demokraté v Praze 17 vyhráli volby v roce 2018 a obsadili pět křesel v tehdy sedmičlenné radě. Dnes mají Řepy pětičlennou radu. Zůstali v ní pouze zástupci ODS. Praha 17, v níž žije 24.360 obyvatel, je na západě hlavního města. Městská část zahrnuje katastrální území Řepy.

Autor: Redakce, ČTK, Praha 17, ČR, 3.6.2021

Zdroj:

https://www.facebook.com/Praha17/posts/1951972474958019

https://www.repy.cz/