Restauratéři v Praze 8 nebudou muset do konce letošního září platit poplatky za předzahrádky…

Poplatky radnice odpustila také dalším prodejcům a farmářům. Důvodem je zmírnění dopadů pandemie covidu-19. Odpuštění poplatku je platné od úterý 1. června. Odpuštění poplatku schválil do konce července restauratérům také magistrát a další městské části.

„Doufáme, že jim úleva od poplatku za používání veřejného prostranství pomůže postavit se zpět na nohy,“ uvedl starosta Ondřej Gros (ODS).

Rozhodnutí radnice se vztahuje na všechny, kteří pocítili dopady pandemie a protikoronavirových opatření. Opatření vydaných v souvislosti s pandemií významně omezila podnikání v oblasti služeb a prodeje. Praha 8 proto promine místní poplatek za umístění zařízení pro poskytování prodeje včetně restauračních zahrádek, a to i samostatně umístěných.

Poplatky odpouští rovněž magistrát. Restauratérům provozujícím předzahrádky na komunikacích patřících Praze je odpustí v červnu a červenci. Od srpna do konce roku bude nájemné v památkové rezervaci 30 procent a ve zbytku města 50 procent. Magistrát odpouštěl poplatky i loni. Rovněž vložil 600 milionů korun do programu COVID Praha na podporu podniků. Nájemné podnikatelům odpouští nebo zlevňují také další radnice městských částí.

Autor: Redakce, Praha 8, ČTK, ČR, 2.6.2021