Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 6.6.2021

V sobotu v Česku přibylo 152 případů nemoci covid-19, což je nejméně za sobotu od loňského 1. srpna. Nárůst byl téměř o třetinu nižší než minulý týden v sobotu. Ubylo však také oproti předchozí sobotě testů na covid-19, a to skoro o čtvrtinu.

Lídryně běloruské opozice Cichanouská dnes přicestovala do Prahy

Lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská dnes odpoledne přicestovala do Prahy. Přivítala se s předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS), na jehož pozvání do ČR přijela. Vystrčil to oznámil na svém twitteru. Navštívili spolu mimo jiné Karlův most.

V centru Prahy stovka příznivců Chcípl PES demonstrovala proti vládě

Na pražském Václavském náměstí se dnes po 14:00 uskutečnila protivládní demonstrace hnutí Otevřeme Česko-Chcípl PES. Organizátoři kritizovali především opatření, která vláda zavedla kvůli šíření covidu-19. Akce se účastnila asi stovka příznivců hnutí a dohlížely na ni desítky policistů. Skončila krátce před 16:00 hodinou.

V centru Prahy je protivládní demonstrace hnutí Otevřeme Česko-Chcípl PES

Na pražském Václavském náměstí dnes po 14:00 začala protivládní demonstrace hnutí Otevřeme Česko-Chcípl PES. Organizátoři kritizují především opatření, která vláda zavedla kvůli šíření covidu-19. Akce se účastní asi stovka příznivců hnutí a dohlíží na ni desítky policistů.

V sobotu byl nárůst počtu případů covidu nejnižší za tento den od loňského srpna

V sobotu v Česku přibylo 152 případů nemoci covid-19, což je nejméně za sobotu od loňského 1. srpna. Nárůst byl téměř o třetinu nižší než minulý týden v sobotu. Ubylo však také oproti předchozí sobotě testů na covid-19, a to skoro o čtvrtinu. Podíl potvrzených případů nákazy na počtu preventivně a plošně prováděných testů, které tvoří většinu všech testů, tak stoupl z 0,06 procenta na 0,11 procenta. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Ministerstvo zatím nezkrátí intervaly mezi dávkami vakcín

Ministerstvo zdravotnictví zatím nezkrátí intervaly mezi první a druhou dávkou vakcín proti covidu-19 na původní tři či čtyři týdny. Mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová sdělila, že o zkracování intervalů se debatuje, změna ale v současnosti není na stole.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 6.6.2021