Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 7.6.2021:

Ropid, který plánuje pražskou MHD, opraví své v Rytířské ulici
Městská organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD, zrekonstruuje své sídlo v horních patrech městského domu v Rytířské ulici. Náklady na opravu by měly být 4,45 milionu korun a uskuteční se v letech 2021 až 2023. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Organizace Ropid je zřizována hlavním městem a má na starosti plánování pražské MHD.

Praha chce, aby školáci nemuseli do konce června nosit roušky
Vedení hlavního města chce, aby děti ve školách nemusely do konce nynějšího školního roku nosit roušky. Podle radních je opatření neefektivní a testy prokázaly, že prostředí ve školách je bezpečné. Pozitivní testy má pouze každý desetitisící testovaný. Magistrát již odeslal na ministerstvo školství a ministerstvo zdravotnictví dopisy, ve kterých sděluje své stanovisko.

Bývalá vozovna Orionka bude sloužit kulturním a společenským účelům
Bývalá tramvajová vozovna Orionka na pražských Vinohradech bude sloužit pro kulturní a společenské účely. Pražští radní dnes schválili záměr vypsat výběrové řízení na provozovatele areálu. Tendr by měl být vypsán do konce letošního roku. První část vozovny vznikla v roce 1897, kdy byla postavena hala podél Korunní třídy. Podle znaleckého posudku je hodnota objektu 153,6 milionu korun. Areál je ve vlastnictví dopravního podniku (DPP).

Praha vypíše tendr na stavbu Dvoreckého mostu mezi Prahou 4 a 5
Pražský magistrát v létě plánuje vypsat tendr za 972 milionů korun na stavbu Dvoreckého mostu, který propojí Prahu 4 s Prahou 5. Rozhodli městští radní, ještě to musí projednat zastupitelé. Most má sloužit tramvajím, autobusům, cyklistům a pěším a má zlepšit dopravní propojení zlíchovského a podolského břehu Vltavy. Podle primátorova náměstka Adama Scheinherra (Praha Sobě) by se mohlo začít stavět na začátku příštího roku, hotovo má být o tři roky později.

Praha přidá záchranářům 52 milionů korun na náklady spojené s pandemií
Pražský magistrát přidá Zdravotnické záchranné službě hlavního města (ZZS) 52 milionů korun na náklady spojené s pandemií covidu-19. Vedení ZZS původně žádalo o navýšení o 118,1 milionu na celý rok. Schválená částka má pokrýt prvních sedm měsíců roku, poté organizace v případě potřeby požádá o další navýšení na základě vývoje situace. ZZS zřizuje hlavní město, původně měla pro letošek v rozpočtu schválenou dotaci 505,5 milionu korun.

Praha dá 104,8 milionu Kč městským částem na stavbu a opravy bytů
Pražský magistrát plánuje čtyřem městským částem rozdělit 104,8 milionu korun určených na výstavbu a opravy bytů. Rozhodli to městští radní, ještě to musí projednat zastupitelé. Peníze půjdou z fondu, který město v minulosti vytvořilo za účelem řešení problémů s dostupností bydlení a zvyšováním cen bytů. Ke konci loňského roku v něm bylo 1,55 miliardy korun.

Na zlepšení vzhledu podniků dá Praha majitelům zase pět milionů Kč
Pražský magistrát rozdělí v příštím roce mezi majitele provozoven na zlepšení vzhledu jejich podniků pět milionů korun, což je stejně jako pro letošní rok. Peníze, které mohou dostat pouze provozovatelé uvnitř Pražské památkové rezervace, budou propláceny vždy zpětně. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Vedení města v minulosti schválilo dokument, který stanovuje podobu obchodů, tedy například polepů nebo vývěsních štítů. Pravidla jsou platná pro domy v majetku města a se soukromníky bude město o jejich dodržování jednat.

Vedení Prahy souhlasilo se zahájením stavby prvního úseku metra D
Vedení hlavního města dnes souhlasilo se zahájením stavby prvního úseku trasy metra D z Pankráce na Nové Dvory. Náklady by měly být při započtení inflace zhruba 52,09 miliardy korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští zastupitelé. Stavba první části by mohla začít podle dokumentu letos v říjnu. Dopravní podnik (DPP) dokončil loni v létě část geologického průzkumu na Pankráci, celý průzkum bude hotov letos v září. Metro D v první fázi spojí Pankrác a Písnici. Dokument ještě projednají pražští zastupitelé.

Video zde:

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 8.6.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_hleda_zhotovitele_dvoreckeho_mostu.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_nesouhlasi_s_nosenim_rousek_ve.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_financne_podpori_novou_vystavbu_a.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/do_prahy_se_prenese_atmosfera.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_jako_centrum_umele_inteligence_do.html

Psali jsme zde: