Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 12.6.2021

Testy v pátek v Česku potvrdily 180 případů koronaviru, v pracovním dni nejméně od loňského 10. srpna. Proti minulému pátku se denní přírůstek počtu nákaz snížil téměř o polovinu. Na 100.000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dní méně než 15 nakažených, podobně nízko bylo takzvané incidenční číslo naposledy také loni před polovinou srpna.

Národní divadlo zve do sauny na své střeše, relax doplní poslech představení

Sauna, dříve určená především pro tanečníky a další umělce Národního divadla (ND), se otevřela i pro veřejnost. Nachází se na střeše provozní budovy divadla a při večerním pobytu v ní mohou zájemci poslouchat živé audio přenosy oper a baletu, které se v tu chvíli odehrávají v historické budově ND.

Dva miliony lidí v ČR mají hotové očkování proti covidu, nakažených dál ubývá

Ukončené očkování proti nemoci covid-19 mají v Česku přes dva miliony lidí, dávek bylo dosud rozdáno 6,44 milionu. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Testy v pátek v Česku potvrdily 180 případů koronaviru, v pracovním dni nejméně od loňského 10. srpna. Proti minulému pátku se denní přírůstek počtu nákaz snížil téměř o polovinu. Na 100.000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dní méně než 15 nakažených, podobně nízko bylo takzvané incidenční číslo naposledy také loni před polovinou srpna, vyplývá také z webu ministerstva.

Pátečních 180 případů covidu v ČR je v pracovním dni nejméně od 10. srpna

Testy v pátek v Česku potvrdily 180 případů koronaviru, v pracovním dni nejméně od loňského 10. srpna. Proti minulému pátku se denní přírůstek počtu nákaz snížil téměř o polovinu. Na 100.000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dní méně než 15 nakažených, podobně nízko bylo takzvané incidenční číslo naposledy také loni před polovinou srpna. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Dnes a v neděli nepojede kvůli opravě metro C v úseku Ládví a Letňany

Kvůli opravě nepojede dnes a v neděli pražské metro na lince C v úseku Ládví a Letňany a místo něj pojedou náhradní autobusy XC. Dopravní podnik bude ve stanici Letňany měnit zabezpečovací zařízení, takzvané elektrického stavědlo. Do běžného režimu se metro vrátí od zahájení provozu v pondělní ráno.

Příjem žádostí z COVID Nepokryté náklady za duben a květen MPO začne 28. června

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zveřejnilo druhou výzvu programu COVID Nepokryté náklady. Žádosti o podporu za duben a květen bude přijímat od 28. června do 13. září. Dotace budou moci získat podnikatelé, kterým za duben a květen klesl obrat alespoň o 50 procent oproti stejnému období roku 2019. Žádost bude možné podat za oba měsíce, maximální výše pomoci tak bude 25 milionů korun, nebo jen za duben, kdy dotace na jednoho žadatele nesmí přesáhnout 15 milionů korun.

Pošta prodá většinu sídla v centru Prahy a postaví novou centrálu

Česká pošta chce prodat většinu svého sídla v centru Prahy a postavit novou centrálu v pražských Vysočanech. Serveru Seznam Zprávy to řekl generální ředitel České pošty Roman Knap. Z nynější centrály v Jindřišské ulici v Praze 1 si pošta ponechá historickou budovu s odbavovací halou. Konkrétní rozvržení částí určených k prodeji pošta teprve chystá, studie má být podle serveru hotova do konce roku.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 12.6.2021