Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 13.6.2021

V sobotu testy v Česku odhalily 74 případů koronaviru, za tento den v týdnu nejméně od loňského 11. července. Minulý týden v sobotu byl počet potvrzených nákaz víc než dvojnásobný. Na 100.000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dní méně než 14 nakažených, takzvané incidenční číslo tak nadále klesá.

Sobotních 74 nakažených je nejméně za tento den v týdnu od 11. července

V sobotu testy v Česku odhalily 74 případů koronaviru, za tento den v týdnu nejméně od loňského 11. července. Minulý týden v sobotu byl počet potvrzených nákaz víc než dvojnásobný. Víkendová čísla bývají nižší kvůli menší intenzitě testování. Na 100.000 obyvatel připadá za uplynulých sedm dní méně než 14 nakažených, takzvané incidenční číslo tak nadále klesá. Očkováno proti nemoci covid-19 bylo v sobotu zhruba 50.000 lidí, podobně jako před týdnem. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Regionální vlaky začnou dnes jezdit podle letního jízdního řádu

Regionální vlaky Českých drah začnou ode dneška jezdit podle letního jízdního řádu. Hlavní novinkou jsou spěšné vlaky z Plzně do Karlových Varů, zatímco v jižních Čechách a na jižní Moravě se naopak omezí provoz některých příměstských spojů. Dílčí změny nastanou také v dalších regionech.

Do Česka dnes dorazí konvoj americké armády

Do Česka dnes večer dorazí konvoj americký armády, který se vrací z aliančního cvičení v Maďarsku. Na hraniční přechod v Břeclavi přijede jeho první část kolem 21:00. Kvůli plynulosti dopravy bude opět rozdělen na menší části, které po českých silnicích pojedou s asi hodinovým rozestupem. Další skupiny konvoje přijedou v pondělí a v úterý večer. Celkem se přes Česko přesune asi 600 vojáků s více než 200 kusy vozidel.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 13.6.2021