Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 22.6.2021:

Praha zrušila stavební uzávěry v trase metra D z Pankráce do Písnice

Vedení hlavního města zrušilo stavební uzávěry podél plánované trasy nového metra D mezi Pankrácí a Písnicí. Stavební uzávěry byly ustanoveny v roce 2001 proto, aby případná výstavba na pozemcích nezkomplikovala či neznemožnila stavbu metra. Praha začne prostřednictvím dopravního podniku (DPP) stavět metro nejdříve v úseku z Pankráce na Nové Dvory. Náklady by měly být při započtení inflace zhruba 52,09 miliardy korun.

Praha vypíše soutěž na úpravu prostranství Pražské tržnice

Prostory mezi budovami v Pražské tržnici v Holešovicích se dočkají obnovy. Magistrát vypíše mezinárodní architektonicko-krajinářskou soutěž na jejich úpravu. Cílem je zlepšit jejich podobu i zlepšit hospodaření s dešťovou vodou a v areálu přibude zeleň. Náklady na soutěž jsou předpokládány zhruba 7,64 milionu korun a předpokládaná doba trvání soutěže je deset měsíců. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Majitelem areálu tržnice je hlavní město, které jej postupně opravuje.

Záchranáři dostanou od Prahy termovizní kameru na měření teploty

Pražští záchranáři dostanou od magistrátu kvůli pandemii covidu-19 termovizní kameru na bezdotykové měření teploty a rukavice. Ochranné pomůcky či vakcinační sady na aplikaci vakcíny proti covidu pak dostanou Městská nemocnice následné péče, Městská poliklinika a Správa pražských hřbitovů. Náklady na pořízení kamery a pomůcek jsou zhruba 2,7 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Hlavní město poskytuje svým příspěvkovým organizacím pomůcky pravidelně.

Praha zvýší počet bytů pro zdravotníky o padesátku na 147, cílem je udržet je

Pražský magistrát navýší počet svých bytů vyčleněných pro pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách. K dosavadním 97 bytům přidá další padesátku a celkem jich tak nově bude 147. Důvodem je snaha udržet pracovníky v těchto oborech. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Vedení města letos již navyšovalo počet bytů vyčleněných pro učitele.

Praha dá do oprav vodohospodářské infrastruktury 15,5 miliardy Kč

Praha plánuje v letech 2022 až 2026 investovat do vodohospodářské infrastruktury téměř 15,5 miliardy korun. Nejvíc peněz je určeno na obnovu vodovodních řadů a rekonstrukce kanalizačních stok. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Peníze získá z pronájmu vodohospodářské infrastruktury a do oprav je vloží prostřednictvím své firmy Pražská vodohospodářská společnost (PVS). V letošním roce jsou plánované investice do vodovodní sítě 2,65 miliardy korun.

Video zde:

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 22.6.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/magistrat_hl_m_prahy_pomuze_s_naborem_do.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/dalsi_krok_v_rozvoji_lokalit_v_okoli.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/hlavni_mesto_podporuje_odborne.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/koncem_zari_se_otevre_dotacni_program.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vyhlasi_mezinarodni.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_vycleni_dalsich_padesat_mestskych.html

Psali jsme zde: