Sešli se jeden primátor a dva exprimátoři…

V pořadu CNN Prima News 360°, se sešli současný primátor Prahy, Zdeněk Hřib (Piráti), bývalá primátorka Adriana Krnáčová (exANO), a bývalý primátor Pavel Bém (ODS). Hlavním tématem byla doprava ve městě…

Exprimátor Pavel Bém povětšinou hájil to, co ve svých dvou funkčních obdobích z hlediska dopravy dělal.

„Nechci se vytahovat, ale za mě se dostavěla velká tranzitní část nad Strakonickou, tunely a spojení D1 s D5, a to si myslím, že Praze strašně pomohlo a je to důkaz pro celou jihozápadní část Prahy, co to v důsledku přinese pro životní prostředí,“ řekl bývalý primátor Pavel Bém.

„Strašně mě mrzí, že některá rozhodnutí, která byla na stole, se nedala vůbec naplnit. Objevila se řada aktivistických skupin, které tvrdily, že se na tom snažím jen vydělat peníze. Dostavba silničního okruhu kolem Prahy je v nedohlednu,“ řekl bývalý primátor Pavel Bém.

„Svět se za těch deset, dvanáct let, co nejsem primátorem, změnil. Platí jiné zákony a tvrdší administrativní procesy hodnocení dopadu stavby na životní prostředí. Zároveň jsou to také stavby, které životní prostředí nejvíce chrání. Dnes k tomu, aby se stavělo, chybí nějaké vizionářství, odvaha a politická tvrdost,“ řekl bývalý primátor Pavel Bém.

„Je potřeba, aby primátor čelil tlaku, kterému je vystavován. Odvahu získá však až časem. Měl jsem štěstí, že jsem působil ve dvou volebních obdobích. V roce 2002 jsem zdědil Prahu v katastrofálním stavu po povodních. V prvním funkčním období jsem město zoceloval. V té době se připravovaly klíčové strategické dopravní stavby a v tom druhém se začalo stavět,“ řekl bývalý primátor Pavel Bém.

bývalý primátor Pavel Bém

Exprimátorka Adriana Krnáčová řekla, že toho až tak moc nemohla postavit, protože neměla nic připraveného od předcházejícího vedení města.

„Za mě se nestavělo proto, že jsme neměli žádnou připravenost. Jediné co jsme udělali, tak to je, že jsme otevřeli dílo, pana předcházejícího primátora, to byl tunel Blanka, to zase nebyli naši předchůdci schopni dodělat nějak.“ řekla bývalá primátorka Adriana Krnáčová.

„Připravovali jsme stavbu metra D.“ řekla bývalá primátorka Adriana Krnáčová.

bývalá primátorka Adriana Krnáčová

Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl, že za Pražský okruh může stát, jinak že se magistrát snaží tyto věci řešit a napravovat…

„Ve funkci jsem mnohem kratší dobu. Stavby musí být připravované, vyžaduje to delší čas. Zásadním faktorem je politická stabilita, která v Praze nebyla. Odstartovali jsme geologický průzkum metra D. Spoustu staveb jsme prosadili,“ řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

primátor Zdeněk Hřib (Piráti)

Video zde:

https://cnn.iprima.cz/porady/360deg-0/22062021-zdenek-hrib-adriana-krnacova-pavel-bem

Následně potom, další den se sešel primátor Zdeněk Hřib (Piráti) s premiérem Andrejem Babišem (ANO), řešili dostavbu Pražského okruhu.

„Dostavbu zbylé části pražského vnitřního okruhu by od města, které ho má nyní na starosti, mohl převzít stát“…primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Dříve se mluvilo o tom, že by stát městu přispěl 60 miliardami korun. Babiš potvrdil, že stát nabízí dostavbu formou takzvaného PPP projektu, z finančních důvodů podle něj není možné projekt zahrnout do státního rozpočtu. Na schůzce politici řešili i majetkové směny, zejména ohledně pozemků v Letňanech.

Psali jsme zde:

https://www.prazskynoviny.cz/2021/06/23/praha-magistrat-dostavbu-vnitrniho-okruhu-by-mohl-od-mesta-prevzit-stat/

Autor: Redakce, CNN Prima News, Praha, ČR, 24.6.2021

Zdroj:

https://cnn.iprima.cz/bem-dostavba-prazskeho-okruhu-je-v-nedohlednu-chybi-odvaha-a-politicka-tvrdost-28044