Postiženým oblastem jižní Moravy, pomáhá i šlechta z Rakouska a Lichtenštejnska…

Na facebookovém profilu požádal pro Moravu o podporu Ferdinand Habsburk. Ten je mladý, 24 letý muž, který by dnes, pokud by existovala momarchie, byl českým princem. Vyzval k finanční podpoře pro postižené oblasti a sám na sbírku přispěl. 

Facebook Ferdinand Habsburk:

„Devastující záhuba způsobená tornádem v České republice, zemi, která je mému srdci blízká. Modlím se za všechny zúčastněné
Pokud můžete, přispějte prosím“

https://www.darujme.cz/projekt/1204937?locale=en

Otec Karel Habsburk & syn Ferdinand Habsburk , Zdroj: facebook

Psali jsme zde:

Jižní Morava získá pomoc i od knížecího rodu Lichtenštejnů. Ten je s ním spjatý po staletí. Nadace, kterou Lichtenštejni spravují, je ihned připravena podpořit zasažené oblasti.

Nadace knížete Lichtenštejna – princ Constantin z Lichtenštejna:

„Je naprosto nepředstavitelné přijít o člena rodiny, dům, zahradu, majetek i vzpomínky během pouhých několika minut, kdy příroda obrátí svou nejhorší sílu proti člověku. Celým svým srdcem soucítím s nevinnými oběťmi této hrozivé katastrofy. Je potřeba neodkladné pomoci, zejména dětem, které jsou obyčejně zasaženy nejvíce a které se obtížně vyrovnávají s tím, co se vlastně stalo – a co v několika minutách tak zásadně změnilo jejich život. Cílem je identifikovat a podpořit udržitelné projekty se zvláštním zřetelem na potřeby dětí.“

Zdroj: Youtube.com

Následky tornáda, které se přehnalo minulý týden přez část jižní Moravy, jsou ve stovkách milionů korun. Stát na pomoc obcím s obnovou majetku uvolní 420 milionů korun, lidem na obnovu zničeného bydlení nabídne až pět milionů korun, podnikatelům uleví od daní. Lidé a firmy poslali na pomoc obcím už přes 300 milionů korun.

Zdroj: Hasiči Jihomoravský kraj

Psali jsme zde:

Autor: Redakce, Praha, Vídeň, Vaduz, ČR, Rakousko, Lichtenštejnsko, 27.6.2021

Zdroj:

https://www.facebook.com/Fhabsburg62/posts/351438983019618

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1685349184995259&id=479836365546553

https://www.lgroup.com/