Včera se odehrálo na Pražských – Vinohradech, něco, co možná časem pohne českou politickou scénou…

Konalo se zde první setkání Teaparty.cz, členů a příznivců ODS. Jako předobraz, je pro ně americká TEAPARTY.org, v rámci Republikánské strany, která se Stevem Bannonem, který ji zakládal v USA, stvořila mašinu TRUMPA. A má to v ODS vlastně ještě vůbec šanci? A co na to vedení ODS?

setkání teaparty.cz

V sále se sešlo na cca 70 – 80 lidí z celé ČR. Nejvíce samozřejmě z Prahy, středních Čech, Plzně, Liberce, Ústí nad Labem, ale i z Moravy ze Zlínska a Olomoucka.

Slovo mělo několik řečníků. Jako první vystoupil šéf malé strany Česká Pravice, Michal Simkanič, to je dnes spíš už jen takový pravicový klub, ovšem pořád platný s pravicovými myšlenkami.

Následovalo několik dalších řečníků, kteří věci rozebírali jak z hlediska toho, co se děje ve světě, v česku, tak toho co se děje v ODS.

setkání teaparty.cz

Projev na téma „co odhlasoval europarlament o tzv. Green dealu“, měl někdejší europoslanec za ODS, Hynek Fajmon. Mělo to hlavu a patu, bylo to faktické a jasné a jasně tím varoval před budoucností, kdy prostě není možné si odhlasovat něco, co má fungovat celých 30 let (30 letý plán), bez ohledu na realitu. Nejde jen o to, že se tím zdraží pro obyčejného člověka skoro vše, od energií, po potraviny, ale tím, že je to zákon, to nabralo prostě zásadního směru, kdy už nedodržováním půjde o porušování zákona a bude to trestné.

někdejší europoslanec za ODS, Hynek Fajmon

Roman Šmucler mluvil o tzv. covidismu. A nevyužití tohoto tématu v rámci politiky ODS.

David Bartas pak probral téma měny EURA, které se vrací, kdy právě ODS je stále za českou korunu, ale je v koalici s TOP09 a Lidovci, kteří jsou pro přijetí Eura. Mluvil o tom, jak moc už je eurozóna zadlužená a jak je pro ČR důležité si svoji měnu udržet.

David Bartas

Následně mluvilo ještě pár hostů v rámci diskuze. Bylo zajímavé slyšet členy ODS, jak chválí Orbána, Kaczynského, Trumpa, Salviniho, Le Penovou, jak varují před nebezpečím migrace a islámu.

Nicméně otázka toho, jaký bude mít Teaparty.cz v rámci ODS vliv se teprve uvidí. Je jisté, že současnému vedení tato frakce nevyhovuje, ale pokud chce ještě stále zůstat demokratickou stranou, musí tuto frakci respektovat.

Luboš Boleček – zakladatel frakce ODS – Teaparty.cz

Je to tedy teď na jejich vnitřním boji ve straně. Není vyloučené, že se jim časem podaří prosadit někoho, tak jak se to podařilo americké Teaparty v rámci Republikánské strany, kdy Trump prokopl dveře a dnes má ve straně již zástupy následovníků…

Boj o Českou pravici zjevně právě začal…

Autor: Redakce, Praha, ČR, 27.6.2021

Informace:

https://teaparty.cz/