Hospodaření radnice Prahy 7 skončilo vloni schodkem zhruba 63,4 milionu korun, což je meziročně o více než 100 milionů nižší schodek…

Příjmy dosáhly 536,47 milionu korun a výdaje 599,86 milionů. Na investice dala radnice 201,4 milionu. Vyplývá to z výsledku hospodaření, který projednali zastupitelé městské části. Na loňský rok měla radnice schválen rozpočet s výdaji 634 milionů a příjmy 296 milionů korun. Rozdíl plánovala dorovnat z peněz, které dostane od Prahy nebo státu. Rozpočet radnice upravuje v průběhu roku podle aktuálního vývoje hospodaření.

Nejvíc peněz získala v rámci příjmů radnice na tzv.transferech, tedy penězích od města či státu, odkud jí přišlo 387,3 milionu korun. Daňové příjmy dosáhly necelých 76 milionů korun. Další peníze pak získala na nedaňových a kapitálových příjmech nebo na převodech z vlastní hospodářské činnosti.

Ve výdajích tvořily většinu běžné výdaje, které se vyšplhaly na 599,86 milionu korun. Nejvíc peněz šlo na samotný chod městské části. Více než 104 milionů bylo vydáno na školství a přes 70 milionů šlo do zdravotnictví a sociální oblasti.

Na investice vydala radnice 201,4 milionů, což je 49,3 procenta částky, kterou na ně plánovala v upraveném rozpočtu vydat. Loni městská část investovala například 82,5 milionu do navýšení kapacity základní školy TGM. Po více než 21 milionech šlo na opravy v ZŠ Korunovační a revitalizaci lékařského domu v ulici Dukelských hrdinů. Dalších 59,5 milionu šlo na pořízení nové radnice v ulici U Průhonu, kam se úřad nastěhoval loni v březnu.

Výsledek hospodaření kritizoval opoziční zastupitel Tomáš Bartovský (ODS), který řekl, že meziroční zlepšení hospodaření bylo způsobeno vyšším výběrem daně z nemovitosti, pokut za parkování a nižšími investičními výdaji. Trend hospodaření je spíše pozitivní, ale stejně s ním není spokojen, řekl. Starosta Jan Čižinský (Praha 7 Sobě) řekl, že trend hospodaření ovlivnilo v uplynulých letech pořízení nové radnice.

Letos bude Praha 7 hospodařit s příjmy 289,38 milionu korun a výdaji 511,89 milionu. Rozdíl dorovná například ze svých prostředků. Na investice půjde 182,3 milionu.

Autor: Redakce, Praha 7, ČR, 29.6.2021

Zdroj:

https://www.praha7.cz/