Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 28.6.2021:

Praha vypíše tendr na novou základnu záchranářů na letišti

Pražský magistrát vypíše tendr s odhadovanou hodnotou 29,9 milionu korun s DPH na stavbu modulové základny letecké záchranné služby na ruzyňském letišti. Nová stavba vznikne na místě původní základny, která je v špatném stavu. Zdravotnická záchranná služba hlavního města (ZZS) plánuje také zřídit novou výjezdovou základnu v Nemocnici Na Františku a rozšířit stanoviště v Nemocnici svaté Alžběty Na Slupi v Praze 2.

Praha pošle jihomoravským obcím zničeným tornádem dva miliony Kč

Pražský magistrát pošle sedmi obcím na jižní Moravě a Stebnu v Ústeckém kraji, které v minulém týdnu zničilo tornádo, dohromady dva miliony korun. Zároveň na jihu Moravy nechá do 2. července záchranářský kamion Golem. V pomoci se budou střídat také pražské jednotky dobrovolných hasičů. Praha již vyslala na pomoc jednotky hasičů a záchranářů, psovody městské policie a spolu s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) kontejnery s pitnou vodou. Pomoc jihomoravským obcím schválily také některé pražské městské části.

Žadatelé o kulturní dotace si rozdělí od Prahy 325.000 Kč, schválili radní

Žadatelé o individuální kulturní dotace si mezi sebou rozdělí od magistrátu 325.000 korun. Peníze půjdou na pět projektů ve výtvarném umění či literatuře, město přispěje také na vzpomínkovou akci připomínající vyvražďování Židů během masakru v rokli Babí Jar před 80 lety. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Pražská TSK loni hospodařila po zdanění se ziskem 13,56 milionu Kč

Pražská městská firma Technická správa komunikací (TSK) loni hospodařila se ziskem po zdanění 13,56 milionu korun, což je meziročně asi dvakrát méně. Zisk bude převeden na účet nerozděleného zisku minulých let. Základní kapitál společnosti je 159 milionů korun. Vyplývá to z výroční správy TSK, kterou projednali pražští radní. TSK má na starosti údržbu a opravu komunikací včetně mostů a jediným vlastníkem je Praha.

Advokátka Burešová a hudebník Havlík budou mít v Praze své ulice

Česká advokátka a politička Dagmar Burešová (1929 – 2018) bude mít v Praze 3 svou ulici. Vycházet bude severozápadním směrem z ulice Olgy Havlové. V Praze 13 pak bude mít svou ulici hudebník a skladatel Ferdinand Havlík (1928 až 2013). Rozhodli o tom pražští radní, kteří schválili názvy také pro několik dalších ulic v Praze 19 a v Čakovicích a Klánovicích. Ulice a veřejná prostranství nesmí být pojmenovány po žijících osobnostech.

Video zde:

Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 29.6.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_zvysi_zabezpeceni_svych_it_systemu.html

Psali jsme zde: