Pieta za zastřelenou ženu na úřadu práce v Praze 2…

Střelec z úřadu práce chtěl pokračovat v páchání zločinů, uvedla policie

Z výslechu muže, který v úterý zastřelil ženu na úřadu práce v Praze, vyplývá, že chtěl v páchání zvlášť závažných zločinů pokračovat. Motivem byla msta za údajná příkoří. Na webu to dnes uvedla pražská policie. Předpokládá, že muže obviní z několika trestných činů včetně vraždy, za kterou hrozí až výjimečný trest. Navrhne také jeho vzetí do vazby a požádá o vypracování posudku k jeho psychickému stavu.
V mužově autě našli v noci policisté podomácku vyrobenou zbraň typu brokovnice. Nástražný výbušný systém pyrotechnik neobjevil. Policie doplnila, že muž s kriminalisty spolupracuje, své činy popisuje a přiznal se k nim.

Vývoj včerejších událostí:

Policie dopadla v centru Prahy muže podezřelého ze zastřelení úřednice

Policisté odpoledne zadrželi v Palackého ulici v centru Prahy muže podezřelého z dnešní tragické střelby na úřadu práce v Bělehradské ulici. Na twitteru o tom informovala pražská policie. Její mluvčí Eva Kropáčová uvedla, že zadrženým je muž, po kterém policisté pátrali v souvislosti s poleptáním ženy neznámou látkou. Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) napomohl k dopadení městský kamerový systém. Postřelená úřednice v nemocnici vážným zraněním podlehla.

Žena z úřadu práce zemřela

Žena, kterou postřelil útočník na úřadu práce v Praze 2, podlehla v nemocnici těžkém zraněním. Informovala o tom policie.

V Praze muž postřelil pracovnici úřadu práce, policie po něm pátrá

V Bělehradské ulici v Praze na Vinohradech včera dopoledne muž střelil na pracovnici úřadu práce. Útočník je na útěku, policie pátrá po muži ve věku kolem 60 let s černou taškou přes rameno a čepicí s kšiltem. Policie na twitteru uvedla, že k pátrání využívá vrtulník, celou budovu úřadu kontrolují policisté z Útvaru rychlého nasazení. Postřelená žena ve věku kolem 50 let utrpěla podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové velmi vážná zranění. S dalšími informacemi mluvčí pražské policie Eva Kropáčová odkázala novináře na twitter.

Video zde:

Autor: Redakce, Praha 2, ČR, 30.6.2021

Zdroj:

https://www.policie.cz/clanek/strelba-v-praze.aspx