Na 9 dnů bude přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum…

Dopravní podnik hl. m. Prahy využije prodloužený víkend a začátek letních prázdnin k další etapě výměn dřevěných pražců za betonové na nejstarším úseku pražského metra na lince C. Práce budou tentokrát probíhat 9 dnů, DPP na obou kolejích ve stanici I. P. Pavlova vymění celkem 440 dělených pražců. Z tohoto důvodu bude od soboty 3. července do neděle 11. července 2021 obousměrně přerušen provoz metra na lince C v úseku Pražského povstání – Muzeum. V úseku Pražského povstání – Hlavní nádraží DPP zavede náhradní autobusovou dopravu XC.

Během výluky bude metro na lince C v provozu v úsecích Háje – Pražského povstání a Letňany – Muzeum. DPP práce naplánoval právě tak, aby vlaky metra mohly během výluky jezdit až do stanice Muzeum. Vzhledem k omezené propustnosti koncového úseku bude v severní provozní větvi prodloužen interval mezi spoji na cca 6–7 min. Od pondělí 12. července 2021 bude metro na lince C opět jezdit v celé své trase dle standardního prázdninového jízdního řádu.

Video zde:

Náhradní autobusová doprava

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání – Vyšehrad – I. P. Pavlova – Muzeum – Hlavní nádraží, která bude jezdit v pracovní den v intervalu 1–2 minuty (v ranní špičce mezi 7. až 9. hodinou v intervalu 1 minuta), v sobotu, v neděli a o obou státních svátcích v intervalu 2 minuty.

Zastávky linky XC

směr Hlavní nádražíPražského povstání (nástupní)v ulici Děkanská vinice I, v zastávce autobusové linky 904 směr Sídliště StodůlkyVyšehrad v ulici 5. května, přibližně 50 metrů za křižovatkou s ulicí LounskýchI. P. Pavlova v Legerově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Sídliště ČimiceMuzeum v Legerově ulici, před odbočením do Vinohradské ulice (na úrovni zastávky tramvají)Hlavní nádraží (výstupní) ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Sídliště Čimice

směr Pražského povstání

Hlavní nádraží (nástupní) ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní MěstoMuzeum ve Wilsonově ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní MěstoI. P. Pavlova v Sokolské ulici, v zastávce autobusové linky 905 směr Jižní Město Vyšehrad v ulici 5. května, v zaslepeném vyústění ulice U GymnáziaPražského povstání (výstupní) v ulici Děkanská vinice I, v zastávce autobusové linky 134 směr Dvorce

K dopravě ke stanicím metra na linkách A a B lze od stanice Pražského povstání alternativně využít také tramvajové linky 18 a 19.

Změny v provozu tramvajíOd středy 7. července do pátku 9. července 2021 je posílen provoz linky 17; všechny spoje jsou vedeny v trase Vozovna Kobylisy – Sídliště Modřany. Z oblasti Kobylis je tím posílena nabídka spojů do centra města.

Změny v provozu autobusůPo dobu výluky je posílen provoz linek 135 a 196.

Změny v zastávkách autobusůPro linky 134 a 193 se přemísťuje zastávka Pražského povstání (pro směr Dvorce, resp. výstupní) přibližně o 30 metrů dopředu.

Bezbariérové cestováníZ důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanice Pražského povstání, doporučujeme využít:

od stanice Pankrác tramvajovou linku 19,od stanic Roztyly a Chodov autobusovou linku 135.Všechny spoje jsou zajištěny nízkopodlažními vozy.

Autor: Redakce, DPP, Praha, ČR, 2.7.2021

Zdroj:

https://www.dpp.cz/spolecnost/pro-media/tiskove-zpravy/detail/278_1430-dpp-vymeni-prazce-ve-stanici-i-p-pavlova-na-9-dnu-bude-prerusen-provoz-metra-na-lince-c-v-useku-prazskeho-povstani-muzeum

Psali jsme zde: