Více než šest set osmdesát druhů zvířat mohou návštěvníci v těchto dnech pozorovat v Zoo Praha…

Po dlouhých měsících je otevřena i většina pavilonů a veřejnost tak konečně může například vidět nejčerstvější mláďata v Rákosově pavilonu nebo ve venkovních prostorách sledovat tapíří slečnu Jasmínu. Každý den na návštěvníky čekají i komentovaná krmení, aktuálně jich Zoo Praha nabízí hned dvacet. 

Samička tapíra jihoamerického Jasmína

Už je zpřístupněn téměř celý areál pražské zoo. Byla otevřena například i Indonéská džungle a návštěvníci mohou poprvé od podzimu sledovat malého samečka orangutana sumaterského Kawiho ve vnitřních i venkovních prostorách. Od znovuotevření v polovině dubna se v Zoo Praha narodilo hned 377 mláďat, z nichž většinu mohou návštěvníci právě nyní pozorovat v jejich expozicích. 

Ve výběhu nosálů bělohubých se samice Opička stará o svá dvě dlouho očekávaná mláďata. V Rákosově pavilonu jsou nyní k vidění mláďata trichů orlích, nestorů kea a arů hyacintových. Stále ještě „pruhovaným pyžamem“ se chlubí mladá samička tapíra jihoamerického Jasmína, jejíž výběh je umístěn v dolní části areálu. 

Během letních měsíců se návštěvníci mohou znovu těšit také na sledování krmení varanů komodských. To bude probíhat jednou za čtyři týdny. Nebudou chybět ani melounové středy u velkých želv a pokračuje i pravidelný veterinární trénink lachtanů jihoafrických. Až do odpoledních hodin po celé léto budou probíhat také další komentovaná krmení a setkání se zvířaty. Celkový přehled najdete zde. 

Sameček orangutana sumaterského Kawi

Zoo Praha návštěvníkům představuje zvířata a expozice, které jinde neuvidí – sloní princezny Lakunu a Amalee, celou skupinu ďáblů medvědovitých nebo samce Richarda a ostatní gorily nížinné. 

Jedním z mláďat, která nyní mohou návštěvníci pozorovat v Rákosově pavilonu, je ara hyacintový. 

Pokladny jsou otevřeny každý den od 9 do 19 hodin, návštěvníci mohou ovšem zůstat v areálu až do 21 hodin. Mohou se svézt lanovkou s výhledem na Prahu či s dětmi navštívit dětskou zoo a další atrakce pro nejmenší návštěvníky. V provozu jsou také restaurace, obchody se suvenýry a stánky s občerstvením. 

Autor: Redakce, ZOO, Praha, ČR, 4.7.2021