Pandemie koronaviru – přehled hlavních událostí ze dne 5.7.2021

Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 105 případů koronaviru, zhruba dvojnásobek počtu o týden dřív. Jde o nejvyšší nedělní přírůstek od konce května. V neděli ovšem také výrazně přibylo testů PCR. Laboratoře jich provedly přes 12.000, téměř o dvě třetiny víc než o týden dřív. Metodou PCR se často nechávají otestovat děti před odjezdem na letní tábory, využívají je také lidé před odjezdem na zahraniční dovolenou.

V neděli v Česku přibylo 105 nakažených, dvojnásobek počtu o týden dřív

Laboratoře v Česku v neděli potvrdily 105 případů koronaviru, zhruba dvojnásobek počtu o týden dřív. Jde o nejvyšší nedělní přírůstek od konce května. Za poslední týden připadá v ČR na 100.000 obyvatel více než devět nakažených. Takzvané incidenční číslo tak dál stouplo a je nejvyšší od poloviny června. Reprodukční číslo zůstalo nad 1,3, šíření nákazy tak zrychluje. Dokončené očkování proti nemoci covid-19 má víc než 3,5 milionu lidí. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Incidence koronaviru v Česku je nejvyšší od poloviny června

V Česku připadá za poslední týden na 100.000 obyvatel více než devět případů koronaviru. Takzvané incidenční číslo tak dál stouplo a je nejvyšší od poloviny června. Reprodukční číslo zůstalo nad 1,3, šíření nákazy tak zrychluje. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. Nedělní přírůstek případů ministerstvo zatím nezveřejnilo, aktualizují se data, uvedlo. Za sobotu laboratoře potvrdily 124 nakažených.

Pražská Koněvova ulice se dnes znovu otevře ve směru do centra

Do rekonstruované pražské Koněvovy ulice se dnes částečně vrátí automobilový provoz, a to ve směru do centra. Z centra bude doprava včetně autobusů MHD dále vedená po objízdné trase. Koněvova se pro auta zcela uzavřela letos na konci dubna, její rekonstrukce začala loni.

Den slovanských věrozvěstů Cyrila & Metoděje

Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje je státní svátek České republiky, který se slaví každoročně 5. července. Slaví se jako připomenutí symbolického výročí příchodu slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu v roce 863.

Autor: Redakce, ČTK, Praha, ČR, 5.7.2021