Další stovky ekoloběžek zaplavují město…

Společnost Bolt během tohoto měsíce dodá do města na zelených 250 ekoloběžek. Doplní tak na 1500 rudých ekoloběžek, firmy Lime. Ekoloběžky, které se před pár lety objevily ve městě, však nejsou u obyvatel zrovna oblíbené. Využívají je hlavně turisté. Ti v době koronakrize v Praze chyběli, ale teď se postupně vrací a s nimi i zájem o ekoloběžky a ekola atd…Město i radnice však se situací nejsou spokojeni.

Psali jsme zde:

Ekoloběžky jsou podle firmy Bolt i Lime dobré v tom, že jsou ekologické, a že snižují cestovní zácpy ve městě. Problém je však s tím, že je jejich uživatelé nechávají pohozené porůznu po městě, nebo na nich jezdí i pod vlivem alkoholu i drog…

Psali jsme zde:

Problémy mají velká města s ekoloběžkami po celé Evropě.

Psali jsme zde:

Některé městské časti (Praha 1, Praha 2) tak jejich provoz kritizují a upravují vyhláškami, jiné podali trestní oznámení na jejich provoz. Magistrát napřed ekoloběžky podporoval, následně se proti nim vymezil.

Zdroj: PražskýNoviny

Pražský magistrát chce, aby bylo možné omezit rychlost jízdy pro kola a elektrokoloběžky na chodnících, kde mohou jezdit, na méně než stávající limit 20 kilometrů za hodinu. K tomu je nutné předložit novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Zastupitelé města schválili, že Praha tuto novelu připraví a předloží Sněmovně.

Zdroj: Policie ČR

Autor: Redakce, Praha, ČR, 9.7.2021

Zdroj:

https://www.li.me/

https://bolt.eu/cs/