Jednání Rady HMP, se koná dnes v pondělí 12.7.2021…

Radní Prahy projednají tendr na lávku přes Vltavu či studii centra města

Pražští radní dnes budou rozhodovat o vítězi tendru na firmu, která postaví lávku mezi Holešovicemi a Karlínem. Na programu je také rozhodnutí o dodavateli nového městského mobiliáře, zadání územní studie Pražské památkové rezervace, rozšíření Městské nemocnice následné péče, elektrifikace autobusové linky 201 nebo vyhlášení tendru na pravidelnou deratizaci.

Nová lávka pro pěší a cyklisty povede od Pražské tržnice přes ostrov Štvanice na Rohanské nábřeží. Zakázku s předpokládanou hodnotou 197 milionů magistrát vypsal v dubnu a podle dřívějších informací by stavba měla být hotova do konce příštího roku.

Radní dnes projednají také výsledek zakázky, kterou vypsala městská společnost Technologie hlavního města Prahy na nákup stovek přístřešků pro MHD. Nahradí ty nyní vlastněné a spravované firmou JCDecaux, které na konci června vypršela smlouva a město ji neprodloužilo. Na programu jednání je také zadání územní studie, která by zmapovala území Pražské památkové rezervace.

Členové vedení Prahy projednají i plán přistavět dvě patra k Městské nemocnici následné péče ve Vysočanech, která by tím získala 64 lůžek navíc. Program jednání zahrnuje dál plán elektrifikace autobusové linky 201, která jezdí ze zastávky Nádraží Holešovice na Černý Most. K nasazení elektrobusů na linky bude na více než polovině trasy nutné vybudovat trolejové vedení sloužící k nabíjení vozů. Radní budou schvalovat také vypsání tendru na firmu, která by zajistila ze zákona povinnou pravidelnou deratizaci hlodavců. S dosavadní firmou město uzavřelo smlouvu před 12 lety.

Program zde:

Jednání rady hl.m. Praha

https://www.praha.eu/public/df/30/ed/3302998_1165405_Prg_24_Rada_2021.pdf

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/primator_a_volene_organy/rada/slozeni_rady/index.html

Autor: Redakce, Praha.eu, ČR, 12.7.2021

Psali jsme zde: