Informace z jednání rady magistrátu…

Souhrn rozhodnutí schválených radou hlavního města Praha ze dne 12.7.2021:

Praha dá příští rok na dotace k odstraňování bariér 2,5 milionu Kč

Pražský magistrát rozdělí v příštím roce na dotace na odstraňování bariér ve veřejném prostoru 2,5 milionu korun, což je stejně jako letos. Zájemci mohou žádat o peníze například na technická zařízení zpřístupňující budovy pro handicapované nebo na přestavbu toalet. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Zájemci budou moci magistrátu posílat své žádosti od 1. října do 30. listopadu letošního roku.

Praha nechá připravit projekt stavby sálu pro Taneční konzervatoř

Pražský magistrát vypíše tendr v hodnotě zhruba sedmi milionů korun na přípravu dokumentace pro stavbu nového sálu pro Taneční konzervatoř, kterou město zřizuje. Nový sál má vzniknout v bloku u náměstí Jana Palacha, který konzervatoř využívá spolu s Vysokou školou uměleckoprůmyslovou (UMPRUM). Celá stavba sálu má podle radního Víta Šimrala (Piráti) vyjít na asi 150 milionů korun.

Nové přístřešky MHD vyjdou Prahu až na 835 milionů korun

Pořízení a instalace nových přístřešků na zastávky MHD vyjdou Prahu do roku 2023, kdy má být mobiliář vyměněn, až na 834,8 milionu korun s DPH. Vyplývá to z materiálu, který schválili městští radní. Potvrdili jím financování plánu a rozhodnutí městské firmy Technologie hlavního města Prahy (THMP) o výběru dodavatele zastávek. Tím se stala firma Energovod CZ.

Praha má nová pravidla pro předzahrádky v památkových rezervacích

Praha má nová pravidla, která stanovují podobu restauračních předzahrádek v Pražské památkové rezervaci a dalších památkově chráněných oblastech metropole. Jejich znění schválili městští radní. Podle náměstka primátor Adama Scheinherra (Praha Sobě) jsou podrobnější, než dosavadní pravidla stanovená magistrátním odborem památkové péče. Město je od příští sezóny začne zahrnovat do smluv, které s restauracemi ohledně předzahrádek uzavírá.

Praha pořídí územní studii památkové rezervace

Praha nechá za tři miliony korun zpracovat územní studii Pražské památkové rezervace. Podle primátorova náměstka Petra Hlaváčka (za TOP 09) vychází krok i z požadavků Organizace OSN pro vzdělání, vědu a kulturu (UNESCO) a ministerstva kultury. Studie má být prvním krokem k podrobné regulaci historického centra, která má řešit i například diskutovanou otázku výškové zástavby a ochrany pražského panoramatu. Dokument by měl být hotov do konce září příštího roku.

Praha vybaví 22 radnic bezpečnostním softwarem, vyjde to na 29 milionů Kč

Pražský magistrát vybaví každou z 22 městských částí novým bezpečnostním softwarem, tzv. firewallem. Nyní úřad vypíše výběrové řízení na dodavatele firewallu, který zajistí jeho instalaci a podporu. Důvodem jsou nedávné hackerské útoky na magistrát i jeho instituce. Smlouvu s vybranou firmou uzavře město na čtyři roky a zaplatí maximálně asi 29,3 milionu korun.

Praha plánuje rozšířit o dvě patra svoji nemocnici následné péče

Praha plánuje přistavět ke svojí Městské nemocnici následné péče ve Vysočanech další dvě patra, čímž by se její kapacita zvýšila ze současných 160 lůžek o dalších až 64. Radní města schválili zakázku na projekt rozšíření, podle odhadu má vyjít na osm milionů korun s DPH. Podle radní Mileny Johnové (Praha Sobě) je cílem zvýšit kapacitu lůžek následné péče, která je v Praze nedostačující.

Praha zvýší počet bytů pro strážníky o třicítku na 330

Pražský magistrát vyčlení ze svého bytového fondu 30 bytů pro zaměstnance městské policie. Celkem tak bude pro bydlení strážníků určeno 330 bytů. Město letos zvyšovalo počty služebních bytů rovněž pro pro pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách a pro učitele. Pro vybrané profese má město vyčleněno více než 1200 bytů z několika tisíc, které vlastní.

Praha hledá firmu pro pravidelnou deratizaci myšovitých hlodavců

Pražský magistrát hledá firmu, která bude provádět pravidelnou deratizaci myšovitých hlodavců na území metropole. Vybraná firma bude muset každoročně rozmístit minimálně 12.000 dávek jedu. Smlouvu s novou firmou město podepíše na čtyři roky. Maximální cena zakázky je 13 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Video zde:Autor: Redakce, ČTK, Praha.eu, ČR, 13.7.2021

Zdroj:

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_poridi_nove_prvky_mestskeho.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/zacne_projekt_elektrifikace_linky_c_201.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/holesovice_a_karlin_propoji_nova_lavka.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_navysila_pocet_sluzebnich_bytu_pro.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/tanecni_konzervator_se_docka_noveho.html

https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/praha_podpori_vydavani_casopisu.html


Psali jsme zde: